Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

KonwentImladris: Krakowskie weekendy z fantastyką
Czas trwania: 4 - 5 godzin
Czas rozpoczęcia: Piątek, godz. 21:00
Nazwa LARP-a: Polowanie na smoka w stylu D&D
Świat/koncepcja: D&D
Liczba graczy: 10 - 20 (Z kartami postaci)

Opis LARP -a:
Wielu śmiałków zginęło w imię sławy i chwały. Wielu innych zrobiło to dla nagrody a jeszcze inni z czystej głupoty. Dziś masz okazję stać się jednym z nich i um... to znaczy dopełnić wielkiego dzieła zabicia smoka! A przewidywana nagroda jest ogromna. Ale... Nie będzie to zadanie łatwe i tylko nieliczni mają szanse...

Gracze:
KonwentImladris: Krakowskie weekendy z fantastyką
Czas trwania: 3 godziny
Czas rozpoczęcia: Sobota, godz. 17:00
Nazwa LARP-a: Wśród gwiazd...
Świat/koncepcja: SF
Liczba graczy: 15 - 25 (Bez kart postaci)

Opis LARP -a:
Jest rok 2754. Jesteś na statku kolonizacyjnym Jeremiash III. Na Ziemi zamieszkuje obecnie 47 miliardów ludzi. Od 50 lat trwa program kolonizacji planet podobnych do rodzinnej. Na czas podróży zostałeś zahibernowany, gdyż lot zająć miał 34 lata...

Gracze:Zgłaszać się można za pomocą poniższego boxa komentującego działającego przez konto Facebookowe :-). Będę do listy dopisywał osoby, które się zgłoszą. Pozdrawiam, A.
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.