KonwentPyrkon
Czas trwania: 4  godziny
Czas rozpoczęcia: Sobota, godz. 2:00
Nazwa LARP-a: Saw XI

Świat/koncepcja: Horror
Liczba graczy: 10 - 30 (bez kart postaci)


Opis LARP -a:
Świat ogarnięty jest strachem przed tajemniczym Jigsaw. Policja już od lat szuka sprawcy brutalnych i wyrafinowanych morderstw i mimo postępów, wciąż odnajdywane są miejsca masakry. Czy to się kiedyś skończy? Niezbyt cię to obchodziło. Przecież nie dotyczy to ciebie czy kogoś bliskiego. Ale czy na pewno?

Gracze:KonwentPyrkon
Czas trwania: 4  godziny
Czas rozpoczęcia: Sobota, godz 16:00
Nazwa LARP-a: Resident Evil: Szkolenie

Świat/koncepcja: Horror
Liczba graczy: 10 - 30 (z kartami postaci)


Opis LARP -a:
Rutynowa misja komandosów Umbrella corp. Nieco ponad dwudziestu zostaje zrzuconych do zamkniętego miasta gdzieś na krańcach Rosji. Macie jedynie rozpoznać sytuację i dotrzeć do ula skąd towarzyszący wam technicy muszą pobrać odpowiednie dane. Wygląda na proste zadanie, ale...

Gracze:Zgłaszać się można za pomocą poniższego boxa komentującego działającego przez konto Facebookowe :-). Będę do listy dopisywał osoby, które się zgłoszą. Pozdrawiam, A.
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.