A teraz czas na wielkiego newsa LARPowego i RPGowego! Lublin, Łódź, Czyżowice koło Wodzisławia!


Jeśli jesteście z Lublina, nie może Was zabraknąć na 24h z larpami organizowane przez team LubLarp oraz Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"! Wzięcie udziału jest całkowicie darmowe! Wydarzenie odbędzie się 16 - 17 maja w Dom Kultury Narnia. Wymagane są wcześniejsze zapisy na poszczególne larpy, które rozpoczną się 4 maja.
Przydatne linki - do wydarzenia na fb i na KP!


Za to Łódź zaprasza na kolejną edycję RPGranie, które odbędzie się 23-24 maja w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Jest to wyjątkowe spotkanie, ponieważ wtedy mijają 2 lata, odkąd organizatorzy tworzą dla Was łódzkie spotkania z grami fabularnymi.
Przydatne linki - do wydarzenia na fb i na KP.

Ostatnia informacja dotyczy Ostatniego Tornado. Na stronie opublikowano mechanikę gry terenowej. Ostatnie Tornado to impreza połączona z LARPem oraz programem. Odbędzie się ona 23 - 26 lipca w Czyżowice koło Wodzisławia.
Przydatny link - do wydarzenia na KP.

Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.