Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Czy samo umieranie można interpretować jedynie w sferze fizycznej? Jest domeną cielesności? Dotyka ludzi? Jest czymś naturalnym, a może surrealistycznym? To od Was zależy, jak odbierzecie znaczenie tego słowa i użyjecie go w opowiadaniu, ale jedno jest pewne – nie narzuca żadnej interpretacji. Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia.

Warunków do wzięcia udziału w konkursie jest kilka. Przede wszystkim prace gatunku fantasy o tematyce „Umieranie to parszywa robota”, które można wysyłać od 1 stycznia do 30 kwietnia na ten adres, nie mogą być wcześniej publikowane (a przynajmniej nie w całości) i zgłaszane do innych konkursów. Cała praca ma liczyć do 30 000 znaków ze spacjami. Wymagana czcionka to Times New Roman, rozmiar 12. Dokument należy sformatować jako .doc lub .rtf. Wysłać można maksymalnie jeden tekst. Polecamy zapoznać się z całym regulaminem tutaj.

Najdalej do 31 lipca najlepsze z prac zostaną wysłane do oceny jurorom. 31 września z wytypowanych opowiadań zostaną wybrane finałowe utwory, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 listopada na stronie Fantazmatów.

Nagrodą jest publikacja zwycięskich prac w e-antologii „Umieranie to parszywa robota”, a przewidzianych jest sześć miejsc. Trzy dla debiutantów i trzy dla zawodowców.

fantazmaty

 

 

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.