Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” po raz kolejny organizuje konkurs literacki „Nadszaniec Fantastyki”. Tematyka konkursu powiązana jest z ogólnofantastycznymi Zamojskimi Spotkaniami z Fantastyką.

 

Informacje ogólne

 • Praca nie powinna przekraczać 2 stron A4 zapisanych czcionką Times New Roman 12;
 • Wymagany format pliku to .doc;
 • Nadesłany tekst w żadnej części nie może stanowić plagiatu, kopii lub fragmentu innych utworów, a także, nawet częściowo, być opublikowany wcześniej w którymkolwiek z mediów;
 • Prace należy wysłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 sierpnia b.r.;
 • Nadesłany e-mail powinien dodatkowo zawierać informacje dotyczące imienia, „ksywki” i nazwiska autora, miejsca jego zamieszkania, wieku oraz numer kontaktowy.

Nagrody

 • Publikacja w internetowym fanzinie „Imperator” oraz w informatorze konwentowym
 • Puchar Czerwonego Smoka;
 • Pakiety książkowe różnych wydawnictw, polskich i zagranicznych autorów z gatunku fantastyki;
 • Darmowe wejściówki na Zamojskie Spotkania z Fantastyką;
 • Koszulki konwentowe;
 • Inne nagrody rzeczowe.

Odbiór nagród dostępny jest wyłącznie podczas Zamojskich Spotkań z Fantastyką 2018, a organizatorzy nie są zobowiązani do przekazania nagród w sposób inny, niż odbiór osobisty.

Postanowienia końcowe

 • Oceny prac i wyłonienia zwycięzcy podejmie się jury wybrane spośród organizatorów Zamojskich Spotkań z Fantastyką i Sekcji Literackiej Czerwonego Smoka;
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnej publikacji i edycji wysłanych prac w informatorze konwentowym, fanzinie klubowym i prasie;
 • Uczestnicy konkursu zostaną poinformowani o jego wyniku po upływie terminu składania prac;
 • Autorzy przystępując do konkursu wyrażają jednocześnie zgodę na publikowanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w publikacjach i komunikatach dot. wyników.

 

Konkurs literacki Nadszaniec Fantastyki

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.