Konwenty Południowe - Ruszyły nominacje do nagrody Janusza A. Zajdla!

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Już od dziś, tj. od 1 lutego, aż do 31 marca możecie zgłaszać swoje nominacje do literackiej nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza na oficjalnej stronie nagrody. Możemy wybrać do pięciu powieści i opowiadań (po pięć na każdą kategorię) z obrębu szeroko pojętej fantastyki, które zostały opublikowane w 2018 roku. W wyborze może pomóc utworzona przez fanów lista pomocnicza zawierająca większość dzieł wydanych w ubiegłym roku.

Listę nominowanych autorów i tekstów poznamy podczas tegorocznego Pyrkonu (26-28 kwietnia), a zwycięskie prace zostaną ogłoszone klasycznie podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon, który w tym roku odbędzie się w Białymstoku (8-11 sierpnia).

Statuetka im. Janusza A. Zajdla to najbardziej prestiżowa nagroda w polskim świecie fantastyki pisanej, w której laureatami zostają takie osoby jak Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, Anna Brzezińska czy choćby Jarosław Grzędowicz. Lista jest znacznie dłuższa, gdyż sama nagroda przyznawana jest od 1990 roku, a wcześniej (od 1984) znana była pod nazwą „Sfinks”.

zajdel nominacje 2019