Konwenty Południowe - Gastronomicon, czyli kulinarno-fantastyczny konkurs projektu Fantazmaty

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Projekt Fantazmaty z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat, wydając kolejne antologie. 28 lutego rozpoczął zaś kolejny nabór. Gastronomicon, jak sama nazwa wskazuje, skupiać się będzie na tematyce jedzenia. I fantastyki, oczywiście. Pisać można o wszystkim – od poszukiwań najlepszego magicznego ananasa do położenia na pizzy, po próby odwzorowania domowego rosołku serwowanego przez Babę Jagę w dzieciństwie.  

 Gastronomicon został podzielony na trzy kategorie:

  • Przystawki (krótkie opowiadania do 15 tysięcy znaków ze spacjami),
  • Dania główne (długie, poważne teksty),
  • Desery (teksty niepoważne).

Przesłane prace powinny mieć maksymalnie 40 tysięcy znaków ze spacjami, a ich motywem przewodnim muszą być kulinaria. Fanfiki nie będą brane pod uwagę, podobnie jak prace zawierające romanse i tym podobne motywy poboczne. Tekst nie może być także wcześniej opublikowany i musi być zamkniętą całością.

Pełny regulamin i formularz do wypełnienia znajdziecie tutaj.

Banner konkursu Gastronomicon