Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Projekt Fantazmaty z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat, wydając kolejne antologie. 28 lutego rozpoczął zaś kolejny nabór. Gastronomicon, jak sama nazwa wskazuje, skupiać się będzie na tematyce jedzenia. I fantastyki, oczywiście. Pisać można o wszystkim – od poszukiwań najlepszego magicznego ananasa do położenia na pizzy, po próby odwzorowania domowego rosołku serwowanego przez Babę Jagę w dzieciństwie.  

 Gastronomicon został podzielony na trzy kategorie:

  • Przystawki (krótkie opowiadania do 15 tysięcy znaków ze spacjami),
  • Dania główne (długie, poważne teksty),
  • Desery (teksty niepoważne).

Przesłane prace powinny mieć maksymalnie 40 tysięcy znaków ze spacjami, a ich motywem przewodnim muszą być kulinaria. Fanfiki nie będą brane pod uwagę, podobnie jak prace zawierające romanse i tym podobne motywy poboczne. Tekst nie może być także wcześniej opublikowany i musi być zamkniętą całością.

Pełny regulamin i formularz do wypełnienia znajdziecie tutaj.

Banner konkursu Gastronomicon

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.