Hohoho!
Jako, że święta i prawie pół roku naszej działalności czas na małe info podsumowujące. Niektórzy z Was, trafiając na odpowiedni moment mogli zauważyć pewne dziwne rzeczy przydarzające się stronie. Wszystko było jak najbardziej pod kontrolą :-). Udało się nam ulepszyć funkcjonalności o sortowanie w kalendarzu konwentowym, piękniejsza galeria, formularz kontaktowy w sklepie przypinkowym, nieco poprawione menu główne i inne malutkie rzeczy, których większość nawet nie zauważy a nas kosztowały sporo roboty :P. Mam nadzieję, że docenicie ten nawał pracy, nawet jeżeli go nie widzicie ;-). Ponadto dodaliśmy jeszcze kilka pozycji do kalendarza na 2014 (w kolejce są jeszcze trzy konwenty, ale to już jutro).

Przypominam o rekrutacji do ekipy. Potrzebujemy redaktorów, fotografów, zbieraczy informacji i techników od strony itp. Jeżeli chcecie do nas dołączyć, kontaktujcie się z nami przez formularz kontaktowy na stronie (po prawej stronie), oraz tutaj, wysyłając nam na fanpage wiadomość prywatną.

Oczywiście muszę też podziękować Wam, że z nami jesteście i że jest już ponad tysiąc lajkujących! Nie spodziewałbym się takiego obrotu sprawy jeszcze kilka miesięcy temu ;-). To niesamowicie dopinguje nas do dalszej pracy.

Ostatnią sprawą jest ogłoszenie parafialne. Pewnie już zauważyliście, ale i tak powiem. Konwenty Południowe, nie piszą tylko o południu! Piszemy i informujemy Was o imprezach fantastycznych i mangowych w całej Polsce! Jest to oczywiście jeszcze więcej pracy, ale też ekipa wciąż rośnie ;-). A nazwa? Jak najbardziej ma sens. W końcu wywodzimy się z południa! Ale nie znaczy to, że północ zostanie zaniedbana :-).

Pozdrawiamy i szczerze dziękujemy oraz życzymy szczęśliwych i pogodnych świąt,
Ekipa Konwenty Południowe.


PS. Gigantyczne podziękowania należą się naszemu grafikowi, który mimo niewiarygodnie dużego wkładu w KP, pragnął pozostać anonimowy. Wielka to szkoda, ale muszę uszanować jego życzenie.
PS2. Zdjęcie udostępnione jest z neta. Nie znalazłem autora, więc nie jest w żaden sposób podpisane. Jeżeli znajdzie się takowy to z ochotą je otaguję ;-).


Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.