Witamy!
I oto wiekopomna chwila nadeszła :-). Mamy nową stronę i całą masę ciekawych funkcjonalności, które mogą się Wam przydać. Na początek, opcja rejestracji, w prawym górnym rogu. Dodaliśmy też samoaktualizującą się listę najbliższych konwentów na stronie głównej (po prawej). Udostępniona jest też możliwość zapisania swojej przyszłej obecności na danej imprezie (nad przeszłymi pracujemy). W panelu użytkownika ustawicie swój awatar, czy dodacie znajomych. A to ledwie zaczepienie tego co jeszcze Was czeka :-). Zapraszamy do używania i testowania witryny. Wszelkie błędy i nie tylko, zgłaszajcie poprzez formularz w zakładce kontakt. Proszę też o rozprzestrzenienie tej wieści i strony (choćby udostępniając ten status). Od jutra zaczniemy uzupełniać braki w kalendarzu, newsach i patronatach oraz odpisywać na zaległą pocztę. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Oczywiście będziemy teraz stale rozwijać projekt. To dopiero początek naszych starań ;-).

PS. Przepraszam za konstrukcję tej notki, ale mój mózg po Wonderful Wonder Festiwal i nieprzespanej nocy wysiada... A.
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.