Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Witajcie w ten piękny, kończący weekend dzień. I tak wielu z Was ma wakacje ;-). Mamy kilka ogłoszeń parafialnych.

Po pierwsze, nasz kochany Facebook znów zmienił zasady wyświetlania postów z fanpejdży na dużo mniej korzystne niż dotychczas. Wielu naszych newsów zwyczajnie w swoich aktualnościach nie widzicie mimo lajka. Jeżeli chcecie być naprawdę na bieżąco, radzę Wam włączyć powiadomienia z fanpage.

Aby otrzymywać powiadomienia należy na górze, tam gdzie jest „Lubisz to", z rozwijanej listy zaznaczyć „Otrzymuj powiadomienia". Powinno też pomóc dodanie do listy zainteresowań :-). Z góry dzięki. W końcu robimy to dla Was, więc wypadałoby mieć odbiorców naszej pracy.

Po drugie, dalej potrzebujemy do ekipy ludzi. Przede wszystkim relacjonistów, o których jest bardzo ciężko. Umiesz pisać? Zapraszam więc do formularza na stronie www, w zakładce „Kontakt". Mile widziani także filmowcy i fotografowie ze środkowej części kraju. Szczegóły współpracy ustalimy mailowo.

Trzy: uruchomiliśmy na stronie www wyszukiwarkę (jest po prawej na górze). Testowaliśmy i jest całkiem niezła ;-).

Czwartą sprawą jest zbliżająca się galeria z Animatsuri. Stay tuned!

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na Animachinie! A.
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.