Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Witam,
Chcemy się Wam pochwalić, że w naszym kalendarzu jest już 50 imprez o tematyce fantastycznej, gier oraz mangi i anime (w tym pokrewnych)! Wiele z nich zgłosiliście sami, za co chcemy Wam podziękować :-). Bez Waszej pomocy byłoby znacznie ciężej. Jak już wcześniej zapowiadałem, pracujemy nad stroną internetową na nowej platformie. Wygląd znacząco się nie zmieni. Będzie może troszkę bardziej przejrzyście i dodamy mnóstwo zaje... fajnych funkcjonalności :-). Choćby rejestrację na stronie i takie tam ;-). Spróbujemy się wyrobić do przyszłego tygodnia. Jak na razie tworzymy panel użytkownika.

Przypominam także, że każdy z Was może wnieść coś do portalu. Napiszesz felieton? Robisz zdjęcia/filmy na konwentach? Piszesz relacje? Możesz wysłać to do nas na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my to opublikujemy (o ile będzie zdatne do użytku). Oczywiście z Twoim podpisem. Przyjmujemy też pomoc techniczną. PHP, HTML, CSS, JavaScript itd. Jest możliwość dołączenia do ekipy stałej, której wyrabiamy choćby legitymacje prasowe.

PS. Udanej majówki! A.
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.