Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Podczas tegorocznego Pyrkonu, 27 kwietnia, poznaliśmy nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 przyznawanej najlepszym polskim utworom z gatunku fantastyki. Poniżej przeczytacie, jak prezentuje się lista nominowanych publikacji. 

 

Kategoria opowiadanie:

 •  „Dzikie stworzenia” Krystyna Chodorowska („Esensja” nr 2 (CLXXIV), marzec 2018)
 •  „Jeden spalony rzut” Krystyna Chodorowska (Skafander i melonik, Śląski Klub Fantastyki)
 • „Detektyw Fiks i sprawa mechanicznego skafandra” Anna Hrycyszyn (Skafander i melonik, Śląski Klub Fantastyki)
 • „Moloch” Maciej Kaźmierczak (Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2018, Phantom Books)
 • „Pierwsze słowo” Marta Kisiel (Pierwsze słowo, Uroboros)

Kategoria powieść:

 •  „Woda na sicie” Anna Brzezińska (Wydawnictwo Literackie)
 • „Triskel. Gwardia” Krystyna Chodorowska (Uroboros)
 • „Sente” Michał Cholew (War Book)
 • „Małe Licho i tajemnica niebożątka” Marta Kisiel (Wilga) 
 • „Toń” Marta Kisiel (Uroboros)
 • „Spektrum” Martyna Raduchowska (Uroboros)
 • „Każde martwe marzenie” Robert M. Wegner (Powergraph)

Zwycięzcy wytypowani zostaną 10 sierpnia przez uczestników Polconu odbywającego się w Białymstoku.

Nominacje do Nagrody Zajdla 2018

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.