Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Pisarka zmarła 22 stycznia w Portland. Informacja o jej śmierci została potwierdzona przez jej syna, Theo-Downes-Le Guin. Bezpośrednia przyczyna jej śmierci jest nieznana. Ursula pozostawiła męża, dwóch braci, troje dzieci i czwórkę wnucząt.

Ursula K. Le Guin urodziła się w Berkeley, w stanie Kalifornia, 21 października 1929 roku. Jej ojcem był znany antropolog Alfred L. Kroeber, a matką - pisarka Theodora Kroeber. Pisarstwem zaczęła interesować się w wieku 11 lat, chociaż jej powieści z początku były odrzucane. Umieściła je później w cyklach „Ziemiomorze” i „Ekumena”.

Zasłynęła powieścią „Lewa ręka ciemności”, którą wydała w 1969 roku. Od tamtego czasu wydała mnóstwo powieści, esejów i zbiorów opowiadań, a także trzy cykle „Ziemiomorze”, „Kotolotki” i „Ekumena”. W swoich dziełach poruszała problemy społeczne, wprowadziła feminizm do literatury fantasy i sci-fi, negowała tyranię, przemoc i konformizm. Było w nich widać również silny wpływ antropologii kulturowej i socjologii.

Jej twórczość przetłumaczono na ponad 40 języków i sprzedano w wielomilionowych nakładach. Zdobywała i była nominowana do wielu nagród, chociaż często krytykowała cały system nadawania ich.

 

Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.