Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Po oficjalnym potwierdzeniu informacji o drugim i trzecim sezonie „Wiedźmina” Netflixa fani z niecierpliwością wyglądają kolejnych informacji na temat serialu. W weekend pojawiły się przecieki z planu, na które Netflix bardzo szybko zareagował, prezentując oficjalnie stroje Geralta i księżniczki Cirilli.

W opisie fabuły można przeczytać, że drugi sezon będzie rozgrywał się w większości w Kaer Morhen. Zaprezentowany strój Ciri pochodzi prawdopodobnie ze sceny pokazującej jej wiedźmiński trening.

wiedmin 2 netflix ciri

Strój samego Geralta również został zmieniony. Twórcy na pewno włożyli w niego sporo wysiłku, zbroja wygląda na bardzo dopracowaną. Niektórzy fani dopatrują się w niej jednak podobieństwa do kevlarowego pancerza Batmana. Pojawiły się też głosy, że wszystkie stroje wyglądają na nowe i kompletnie nieużywane. Czy projektanci ubioru wezmą te opinie pod uwagę? Tego dowiemy się prawdopodobnie dopiero po premierze drugiego sezonu „Wiedźmina”.

ejkyljcwkae0inl

Co ciekawe, Netflix zdecydował się zatrudnić nową projektantkę strojów, Lucindę Wright. Może mieć to związek z obowiązkami zawodowymi wcześniejszego projektanta, Tima Aslama, który zamierza pracować przy filmie „Venom 2”. Fani zastanawiają się również, czy powodem tej decyzji nie były negatywne opinie na temat strojów Nilfgaardczyków z pierwszego sezonu „Wiedźmina”. Jednak zdjęcia „z przecieków” pokazują, że obiecane nowe stroje jeszcze nie pojawiły się na planie.

W sieci krążą również pogłoski o spin-offie z uniwersum „Wiedźmina”, mającym skupić się na czarodziejach. Są to jednak na razie niepotwierdzone informacje. 

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.