Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

wyjace ruryOdór śmierci, zgnilizna, robactwo i ogarniające uczucie niepokoju – fani twórczości Junjiego Ito dobrze to znają. „Wyjące rury” to kolejny tytuł, który powinien przypaść do gustu miłośnikom rysunkowych opowieści wychodzących spod ręki niekwestionowanego mistrza mangowego horroru. Recenzję mangi, na którą składa się osiem interesujących historii, znajdziecie pod tym linkiem.

Odsłony: 57

krolestwo zwiru.jpfKaori Yuki przez wiele osób uznawana jest za mistrzynię mrocznych historii. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się ostatnio dwie mangi stworzone przez tę autorkę. Jedną z nich jest „Królestwo żwiru” – zbiór czterech niezwykłych opowieści pełnych magii, klątw, smoków i demonów. Zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po ten zbiorek? Nasza recenzja z pewnością zaspokoi Waszą ciekawość.

Odsłony: 61

siestaOsierocona w dzieciństwie Dia Canto jest osobą obdarzoną nadnaturalnymi zdolnościami, tzw. miotaczem pocisków. Przez swe moce wpadła w kłopoty, z których wybawił ją niejaki Cid Leon, dziedzic fortuny najpotężniejszej w świecie korporacji zbrojeniowej. Dzięki niemu dziewczyna trafiła do Królewskiej Akademii Parco i została ochroniarzem Cida. I wszystko byłoby pięknie, gdyby „podopieczny” Dii nie był psychopatą erotomanem... Zaintrygowani? Zapraszamy zatem do naszej recenzji „Siesty”.

Odsłony: 69

w miasteczku piasku i blekitnych lusekTokiko Aoyama, bohaterka mangi „W miasteczku piasku i błękitnych łusek”, przeprowadziła się wraz z ojcem do nadmorskiego miasteczka Sunanomori między innymi po to, by poszukać wytchnienia po niepowodzeniach, jakie spotkały jej rodzinę w Tokio. Ale dziewczynka miała jeszcze jeden powód, by tam zamieszkać – chciała przekonać się o prawdziwości lokalnej legendy mówiącej o tym, że okoliczne wody zamieszkują syreny. Czy stara opowieść nosi w sobie choć ziarno prawdy? O tym przeczytajcie w naszej recenzji.

Odsłony: 91

iluzoryczne ginekokracjeWedług naszego recenzenta „Iluzoryczne ginekokracje” to pozycja, którą trudno komuś polecić, gdyż więcej czytelników dostrzeże eksponowaną i odpychającą szpetotę niż mistrzowski czarny humor i zwariowaną zabawę pozornie nieprzystającymi do siebie konwencjami. Co tak właściwie znajdziemy w tej mandze i dlaczego nie każdy miłośnik japońskich komiksów powinien po nią sięgnąć? Tego dowiecie się z naszej recenzji, którą znajdziecie tutaj.

Odsłony: 105

gigantomachiaMangę „Berserk” można uznać za najpopularniejszy tytuł, który wyszedł spod ręki Kentaro Miury, a po tym autorze zdecydowanie należy spodziewać się czegoś więcej niż scenariusza nakreślonego na kolanie i naiwnej opowiastki. Jak wobec tego prezentuje się jego jednotomówka „Gigantomachia”? W naszej recenzji z pewnością znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Odsłony: 109

wrobiona w magieNa pierwszy rzut oka Rin Kurino to zwykła, a zarazem trochę wulgarna i agresywna nastolatka. Jednak jedna rzecz sprawia, że można uznać tę dziewczynę za wyjątkową. Kim tak właściwie jest Rin i co sprawia, że ludzie zaczepiają ją na ulicy? Odpowiedź na to pytanie jest bliżej, niż myślicie. Wystarczy kliknąć w ten link

Odsłony: 127