Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

hrabia monte christoHistorię hrabiego Monte Christo, bohatera książki Aleksandra Dumasa, znają prawie wszyscy. Opowieść o zdradzonym przez najbliższych i poszukującym zemsty Edmundzie Dantesie doczekała się wielu adaptacji. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się mangowa wersja tej historii? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Odsłony: 24

odrodzony jako yamchaPewien uczeń liceum, prywatnie wielki fan „Dragon Ball”, ulega wypadkowi, w wyniku którego traci przytomność i odradza się w ciele jednego z bohaterów swojej ukochanej mangi – Yamchy. To chyba nie skończy się dobrze... A może jednak? Sprawdźcie razem z nami!

Recenzję mangi „Odrodzony jako Yamcha” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 334

plundererMatka Hiny została wciągnięta w otchłań. Zanim jednak dokonała ziemskiego żywota postawiła przed córką zadanie odnalezienia Rihito Bacha – legendarnego Czerwonego Barona, bohatera zakończonej kilkaset lat wcześniej wojny – i przekazania mu pewnego potężnego artefaktu. Jak Hina poradzi sobie z powierzoną jej misją? Tego dowiecie się z mangi „Plunderer”. Ale zanim po nią sięgniecie, przeczytajcie naszą recenzję!

Odsłony: 77

glosy z odleglej gwiazdyAnimowana wersja „Głosów z odległej gwiazdy”, stworzona przez Makoto Shinkaia, znanego z filmów „5 centymetrów na sekundę” oraz „Kimi no na wa”, spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno w Japonii, jak i na świecie. Manga, którą dla Was zrecenzowaliśmy (recenzję znajdziecie tutaj), to adaptacja tego trwającego dwadzieścia pięć minut OVA.

Odsłony: 69

enra z piekla rodemKomachi Takamura to uczennica idealna – przestrzega szkolnego regulaminu i zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Dzięki tym cechom zwraca na siebie uwagę Enry, syna Króla Piekieł, który postanawia sprowadzić ją na złą drogę i zaciągnąć do piekła. Co z tego wyniknie? Sprawdźcie razem z nami! Recenzję mangi „Enra z piekła rodem” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 82

Dzisiaj w siedzibie studia Kyoto Animation doszło do podpalenia, w wyniku którego co najmniej 30 osób zostało poważnie rannych, 13 zginęło, a u kilkunastu stwierdzono zatrzymanie akcji serca. W całym budynku w momencie wybuchu pożaru znajdowało się około 70 osób.

Głównym podejrzanym jest 40-letni Japończyk, którego dane osobowe nie zostały jeszcze upublicznione. Mężczyzna rozlał wewnątrz budynku łatwopalną substancję, najprawdopodobniej benzynę. Aktualnie przebywa w areszcie. 

Studio Kyoto Animation zostało założone w 1981 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Na swoim koncie ma zarówno filmy pełnometrażowe (np. „Suzumiya Haruhi no shōshitsu”, „Koe no Katachi”), jak i serie („Violet Evergarden”, „Free!”, „Clannad”, „K-On!!”).

Źródło grafiki: sankei.com

Kyoto Animation

Odsłony: 316

citrusYuzu przeprowadziła się i zmieniła szkołę. Niestety, zamiast do urokliwego liceum, dostała się do rygorystycznej placówki. W dodatku już pierwszego dnia naraziła się surowej przewodniczącej samorządu. Jakby tego było mało, okazuje się, że owa przewodnicząca, Mei, jest nową przyrodnią siostrą Yuzu! Czy może być gorzej? Oczywiście! Jakie atrakcje los przygotował na dziewczyny? Między innymi o tym w naszej recenzji mangi „Citrus”.

Odsłony: 116