Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

miszmasz gramyCzy wiecie, że dzięki prostej grze karcianej da się ćwiczyć spostrzegawczość oraz refleks, a przy tym dobrze się bawić? Być może trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty. Nasza recenzentka już sprawdziła, jakie emocje zapewnia karcianka „Miszmasz! Gramy!”. Chcecie poznać szczegóły? Zapraszamy do lektury recenzji.

Odsłony: 11

nigdywzyciuW latach 90. ubiegłego wieku wielką popularnością cieszyła się gra karciana „Flirt Towarzyski”. Zabawa polegała na zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi za pomocą gotowych zestawów tekstów umieszczonych na kartach. Ostatnio ukazała się imprezowa gra karciana „Nigdy w życiu!”, która opiera się na podobnym pomyśle. Czy będzie godnym następcą hitu sprzed lat? Tego dowiecie się z naszej recenzji.

Odsłony: 40

budowamiasta okladkaCo jest Twoim zadaniem? Zarobić miliony. Jak masz to osiągnąć? Wydając miliony! Jeśli dobrze ulokujesz pieniądze, zyskasz bardzo dużo, ale musisz pamiętać, że nie tylko Ty walczysz o ogromne sumy. Wyścig po fortunę już się rozpoczął, a Ty możesz wziąć w nim udział. Jak? Przeczytaj naszą recenzję gry „Budowa miasta”, a wszystkiego się dowiesz.

Odsłony: 53

arboretum„Arboretum” to prosta gra, w której staramy się uzyskać jak najwięcej punktów poprzez ułożenie na stole „alejek” z ponumerowanych i ozdobionych wizerunkami drzew kart. Rozgrywka wymaga logicznego myślenia, liczenia i kombinowania. Trzeba też przyglądać się pilnie temu, co inni gracze zagrywają lub odrzucają, dlatego karcianką powinni zainteresować się nią miłośnicy klasycznych gier takich jak remik czy brydż, którzy szukają pewnej odmiany. Recenzję gry „Arboretum” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 155

planeta okladkaGry karciane i planszowe zawsze dawały nam wiele możliwości, mogliśmy na przykład stworzyć własną firmę, założyć małą wioskę albo państwo, a potem przekształcić je w sprawnie działające imperium. Ale dlaczego mielibyśmy na tym poprzestawać? Zróbmy kolejny krok i zbudujmy sobie planetę zdatną do zamieszkania przez żywe organizmy! Recenzję gry kafelkowej „Planeta” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 178

munchkingrimmStary dobry „Munchkin” powraca w kolejnej odsłonie! Tym razem czeka nas wycieczka w baśniowe rejony – w sam środek opowieści stworzonych przez braci Grimm, które stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Rodzi się tylko pytanie: czy twórcy gry „Munchkin Grimm” wykorzystali ich potencjał? Nasza recenzja z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Odsłony: 175

memuuuJak zapewne wiecie, Konwenty Południowe uwielbiają krowy, a jedna mućka spaceruje nawet po naszej stronie głównej. Dlatego właśnie nie mogło zabraknąć u nas recenzji gry „Memuuu”, czyli szybkiej karcianki, dzięki której można poćwiczyć refleks i pamięć. Zadaniem uczestników zabawy jest zapamiętywanie kart wykładanych na stół i szybka reakcja, gdy w stosie pojawi się druga taka sama karta. Trzeba jednak uważać na pojawiającą się nagle naszą ulubienicę – krowę!

Odsłony: 191