Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityką Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

memyNiestety, nie da się już dłużej tego odwlekać. Nadszedł czas, by spojrzeć prawdzie prosto w oczy i przyznać się do tej słabości. Nie zaprzeczajcie, bo wszyscy wiemy, że kochacie memy. A teraz jeszcze pojawia się możliwość tworzenia ich poza Internetem. Jak? Dzięki grze imprezowej „Memy”. Zagramy? Recenzję karcianki znajdziecie tutaj.

 

Odsłony: 25

pictomania okladkaCzy to ptak? Czy to samolot? A może smok? Nie, to gra imprezowa „Pictomania”. Na pierwszy rzut oka przypomina klasyczną zabawę w kalambury, ale nie dajcie się zwieść – tym razem wszyscy rysują i zgadują jednocześnie, a czas to największy wróg. Kto pierwszy, ten lepszy, trzeba jednak pamiętać, że za pomyłki przyjdzie słono zapłacić. Sprawdźcie, co „Pictomania” ma nam do zaoferowania.

Odsłony: 36

mikrob okladkaZ pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu marzył o tym, by chociaż przez chwilę stać się kimś zupełnie innym. To marzenie może się częściowo spełnić dzięki grze „Dr Mikrob”. Wcielamy się w niej w naukowca pracującego w laboratorium, który musi odwzorować ułożenie mikrobów z kart badań, a następnie odnaleźć antidotum. Liczy się nie tylko szybkość i zręczność, ale też precyzja! Recenzję gry „Dr Mikrob” znajdziecie pod tym linkiem.

Odsłony: 46

mipasuje okladkaKrótka rozgrywka, różne warianty i możliwość wciągnięcia do zabawy większej liczby osób – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy. Tak można w skrócie opisać „Mi pasuje”, prostą grę logiczną polegającą na układaniu kolorowych płytek na planszy gracza. Jej recenzję znajdziecie tutaj.

Odsłony: 204

fantastyczneswiatyZnalezienie odpowiedniej przestrzeni, która pozwoli dać upust nieskrępowanej niczym wyobraźni, jest bardzo trudne. Wielu z nas szuka czasem takich miejsc czy przedmiotów, które zapewnią swobodę korzystania ze zdolności do wymyślania własnych światów, opisywania praw, jakie nimi rządzą, oraz kreowania niezwykłych wydarzeń. Ale już nie musimy szukać, bo mamy grę karcianą „Fantastyczne Światy”. Zagracie z nami?

Odsłony: 65

catan narodziny panstwa inkow„Osadnicy z Catanu” to bez wątpienia jedna z bardziej popularnych gier. To właśnie od tej gry, w której budujemy połączone drogami wioski na planszy złożonej z heksagonalnych pól i gromadzimy zasoby, wiele osób zaczynało swoją przygodę z planszówkami. A wy poznaliście już wszelkie tajniki osadnictwa na wyspie Catan? Jeśli nie, to proponujemy Wam kolejną odsłonę tego tytułu – „Catan. Narodziny państwa Inków”.

Odsłony: 97

„Zew Cthulhu” jest z pewnością najbardziej wyczekiwaną grą fabularną tego roku. Miłośnicy prozy Lovecrafta zebrali siły i w 23 minuty od rozpoczęcia kampanii na wspieram.to zebrali całą kwotę. Obecnie, gdy do końca zbiórki zostało ledwie parę godzin, suma wpłat to ponad 900 000 zł, co czyni ją największym sukcesem crowdfundingowym na polskim rynku gier fabularnych.

Jeśli chcecie wzbogacić swoją kolekcję o kopię tej gry oraz szereg odblokowanych dodatków, to Wasza ostatnia szansa - wystarczy, że zajrzyjcie tutaj.

Zew Cthulhu

Odsłony: 155