Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

planeta okladkaGry karciane i planszowe zawsze dawały nam wiele możliwości, mogliśmy na przykład stworzyć własną firmę, założyć małą wioskę albo państwo, a potem przekształcić je w sprawnie działające imperium. Ale dlaczego mielibyśmy na tym poprzestawać? Zróbmy kolejny krok i zbudujmy sobie planetę zdatną do zamieszkania przez żywe organizmy! Recenzję gry kafelkowej „Planeta” znajdziecie tutaj.

Odsłony: 69

munchkingrimmStary dobry „Munchkin” powraca w kolejnej odsłonie! Tym razem czeka nas wycieczka w baśniowe rejony – w sam środek opowieści stworzonych przez braci Grimm, które stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Rodzi się tylko pytanie: czy twórcy gry „Munchkin Grimm” wykorzystali ich potencjał? Nasza recenzja z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Odsłony: 78

memuuuJak zapewne wiecie, Konwenty Południowe uwielbiają krowy, a jedna mućka spaceruje nawet po naszej stronie głównej. Dlatego właśnie nie mogło zabraknąć u nas recenzji gry „Memuuu”, czyli szybkiej karcianki, dzięki której można poćwiczyć refleks i pamięć. Zadaniem uczestników zabawy jest zapamiętywanie kart wykładanych na stół i szybka reakcja, gdy w stosie pojawi się druga taka sama karta. Trzeba jednak uważać na pojawiającą się nagle naszą ulubienicę – krowę!

Odsłony: 103

memyNiestety, nie da się już dłużej tego odwlekać. Nadszedł czas, by spojrzeć prawdzie prosto w oczy i przyznać się do tej słabości. Nie zaprzeczajcie, bo wszyscy wiemy, że kochacie memy. A teraz jeszcze pojawia się możliwość tworzenia ich poza Internetem. Jak? Dzięki grze imprezowej „Memy”. Zagramy? Recenzję karcianki znajdziecie tutaj.

 

Odsłony: 125

pictomania okladkaCzy to ptak? Czy to samolot? A może smok? Nie, to gra imprezowa „Pictomania”. Na pierwszy rzut oka przypomina klasyczną zabawę w kalambury, ale nie dajcie się zwieść – tym razem wszyscy rysują i zgadują jednocześnie, a czas to największy wróg. Kto pierwszy, ten lepszy, trzeba jednak pamiętać, że za pomyłki przyjdzie słono zapłacić. Sprawdźcie, co „Pictomania” ma nam do zaoferowania.

Odsłony: 119

mikrob okladkaZ pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu marzył o tym, by chociaż przez chwilę stać się kimś zupełnie innym. To marzenie może się częściowo spełnić dzięki grze „Dr Mikrob”. Wcielamy się w niej w naukowca pracującego w laboratorium, który musi odwzorować ułożenie mikrobów z kart badań, a następnie odnaleźć antidotum. Liczy się nie tylko szybkość i zręczność, ale też precyzja! Recenzję gry „Dr Mikrob” znajdziecie pod tym linkiem.

Odsłony: 132

mipasuje okladkaKrótka rozgrywka, różne warianty i możliwość wciągnięcia do zabawy większej liczby osób – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy. Tak można w skrócie opisać „Mi pasuje”, prostą grę logiczną polegającą na układaniu kolorowych płytek na planszy gracza. Jej recenzję znajdziecie tutaj.

Odsłony: 298