Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityką Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Wszystkich cosplayerów na pewno ucieszy informacja o trwających zgłoszeniach do konkursu cosplay w ramach KoKonu 2018. Jest to idealna okazja, nie tylko na zaprezentowanie swoich umiejętności krawieckich, ale również aktorskich - każdy ma szansę na wygraną w konkursie odbywającym się na tym konińskim konwencie.

Odsłony: 617

Chyba każdy spotkał się z tym wyjątkowym cosplayerem, kojarzonym przede wszystkim z zapadającą w pamięć kreacją Geralta z Rivii. Ben Schamma, bo to o nim mowa (znany również pod pseudonimem Maul Cosplay) to niemiecki kaskader i cosplayer. Właśnie on był oficjalnym modelem podczas kampanii promocyjnych gry „Wiedźmin”, a tym razem zagości na trzeciej edycji Warsaw Comic Con.

Odsłony: 648

Nadal przyjmowane są zgłoszenia na konkurs cosplay online „LENS&LIKES: Cosplay and photo online awards 2018”, odbywający się w ramach Warsaw Comic Con i koordynowany przez Zula Costumes.

Odsłony: 574

Czy wiedzieliście, że cosplay pomaga kotom? Akcja „Cosplay Pomaga”, organizowana przez polskich cosplayerów oraz fundację Mruczący Terapeuta, pojawi się na wrocławskim X-Mas Time 2017.

Na stoisku akcji będzie można zakupić charytatywny kalendarz z cosplayerkami (Rana Cosplay, Bloody White, Evelyne i wiele innych). Zyski ze sprzedaży oraz przekazanego jednego procenta podatku (KRS 0000 222366 dopisek: „koty”) zostaną przeznaczone na leczenie i opiekę nad podopiecznymi fundacji Mruczący Terapeuta, jak też i na kastrację dzikich, wolnożyjących kotów.

X-Mas Time 2017 - Konwenty Południowe

Odsłony: 648

Żadna akcja, inicjatywa czy inne podobne twory nie mogą odbyć się bez czegoś, co pozwalałoby je łatwo zidentyfikować, rzucało się w oczy i było kojarzone właśnie z tym jednym. Mowa oczywiście o logo. Inicjatywie „Cosplayer też Człowiek” ewidentnie go brakowało i po bardzo długiej pracy naszych grafików, wspomaganej wieloma konsultacjami i dyskusjami, wypracowaliśmy prawdopodobnie finalną wersję identyfikacji wizualnej. Logo będzie występowało w trzech kolorach, zależnie od warunków: czarnym, białym i takim, jak poniżej (prawdopodobnie jest to czerwony, ale ja grafikiem nie jestem, więc zostańmy przy czerwieni). Mamy nadzieję, że się Wam podoba. Już wkrótce opracujemy dalsze materiały graficzne, takie jak plakaty, ulotki czy strony w informatorach konwentowych. Zostańcie z nami i śledźcie dalsze losy inicjatywy! Wkrótce postaramy się też o osobną podstronę dla CtC oraz opublikujemy tekst, który powinien naprawić pewne nieścisłości z poprzedniego ;-).

Pamiętajcie też o udostępnianiu i przekazywaniu dalej artykułów i materiałów związanych z #CtC. Wszystko, co dotychczas wyprodukowano, znajduje się tutaj:

 

Logo inicjatywy Cosplayer też Człowiek

Odsłony: 922

Ważna informacja dotycząca konkursu cosplay w czasie zbliżającego się Aishiteru. Po pierwsze, wydłużony został termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs. Możecie to zrobić jeszcze do 9 lutego. Po drugie, z uwagi na niewielką ilość zgłoszeń w kategorii “OC”, możecie liczyć na dodatkowe nagrody w pozostałych dwóch kategoriach. Innymi słowy poza “debiutami”, w konkursie na najlepszy strój rozdane zostaną aż 3 nagrody. Dodatkowe szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Odsłony: 662

Cosplayerzy i cosplayerki! Ta informacja jest dla Was! Wczoraj ruszyły zgłoszenia na konkurs cosplay, odbywający się 4 marca podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Dobra, a teraz jak to wszystko działa. Na początku wysyłacie zgłoszenie na specjalny adres e-mail. Poza danymi osobowymi podajecie w nim także refki postaci, której cosplay tworzycie, zdjęcia z procesu tworzenia stroju, gdzie ma być on ukończony prawie w 90%, a dodatkowo link do Waszego portfolio. Zdjęcia z procesu tworzenia i portfolio będa przedmiotem oceny. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego włącznie. Osoby zakwalifikowane otrzymają 27 lutego wiadomość dotyczącą dalszych etapów konkursu, a do tego oczywiście wejściówkę. W największym skrócie, najpierw pokażecie się przed sędziami. Wyłonią oni spośród Was 10 osób mających zaprezentować się przed publicznością. Na koniec 3 najlepsze stroje otrzymają nagrody od sponsorów. W razie czego, wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj. Powodzenia!

Odsłony: 833