Konwenty Południowe - Redaktor Piotr Kraśko zaproszony na imprezę e-sportową

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Jakiś czas temu wśród miłośników e-sportu zawrzało, a to za sprawą rozmowy przeprowadzonej w studio Dzień Dobry TVN. Zaproszeni ekspert Aleksander Szlachetko i komentator Kuba „Kubik” Kubiak przez kilka minut opowiadali o e-sporcie… przynajmniej w teorii. W rzeczywistości, głównie przez prowadzących program, wyglądało to jednak nieco inaczej.

Szczególne poruszenie wywołała postawa Piotra Kraśki, który nieustannie kpił z zaproszonych gości, wchodził im w słowo i z negatywnym nastawieniem zmieniał tory dyskusji. Jego agresywne komentarze nie tylko wywołały u ekspertów konsternację, ale i oburzyły środowisko polskich e-sportowców.

O całej sytuacji dowiedzieli się organizatorzy Games Clash Masters, którzy postanowili zmienić nieco poglądy dziennikarza, wysyłając mu oficjalne zaproszenie na tę imprezę. Otwarty list możecie przeczytać na Facebooku, natomiast pan Kraśko otrzyma bardziej szczegółową wersję w tradycyjnej, papierowej formie.

Wideo z rozmowy znajdziecie natomiast pod tym linkiem.

Piotr Kraśko

 Fotografia: EAST NEWS

Tagged Under