Jakiś czas temu wśród miłośników e-sportu zawrzało, a to za sprawą rozmowy przeprowadzonej w studio Dzień Dobry TVN. Zaproszeni ekspert Aleksander Szlachetko i komentator Kuba „Kubik” Kubiak przez kilka minut opowiadali o e-sporcie… przynajmniej w teorii. W rzeczywistości, głównie przez prowadzących program, wyglądało to jednak nieco inaczej.

Szczególne poruszenie wywołała postawa Piotra Kraśki, który nieustannie kpił z zaproszonych gości, wchodził im w słowo i z negatywnym nastawieniem zmieniał tory dyskusji. Jego agresywne komentarze nie tylko wywołały u ekspertów konsternację, ale i oburzyły środowisko polskich e-sportowców.

O całej sytuacji dowiedzieli się organizatorzy Games Clash Masters, którzy postanowili zmienić nieco poglądy dziennikarza, wysyłając mu oficjalne zaproszenie na tę imprezę. Otwarty list możecie przeczytać na Facebooku, natomiast pan Kraśko otrzyma bardziej szczegółową wersję w tradycyjnej, papierowej formie.

Piotr Kraśko

 Fotografia: EAST NEWS

Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, recenzje mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.