Konwenty Południowe - Filmy i seriale

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Pojawiła się fantastyczna informacja dla fanów Anime. Od 1 lutego na platformie Netflix będzie można obejrzeć kultowe animacje studia Ghibli!

Studio zostało założone przez Isao Tahakatę i Hayao Miyazakiego w 1985 roku. To z niego pochodzą tak znane na całym świecie animacje jak „Ruchomy Zamek Hauru”, „Mój przyjaciel Totoro” czy nagrodzony w 2003 roku Oscarem „Spirited Away”.

Odsłony: 140

Marvelowi nigdy dosyć nowych historii i bohaterów. Poza tymi wielkimi i znanymi z Avengersów i filmów dla poszczególnych bohaterów drużyny, mamy także nieco mniej znane postacie. Jedną z nich jest Morbius - człowiek-nietoperz, ale jeżeli widzicie tutaj nawiązanie do Batmana, to spieszymy z wyjaśnieniem, że nietoperze, to chyba jedyne co łączy te postacie. Pierwszy trailer nowego dzieła twórców nowego Spider Mana jest już dostępny w sieci i możecie go zobaczyć poniżej. Podoba Wam się nieco mroczniejsza wersja przygód niezwykłych nadludzi?

morbius marvel trailer

Odsłony: 106

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zwykła trzymać na dystans produkcje z gatunku fantasy. Poza nielicznymi wyjątkami, jak np. „Czarna Pantera” z 3 statuetkami w 2019, seria „Gwiezdnych Wojen” z sumą 7 zwycięstw, czy trylogia „Władcy Pierścieni”, której trzy filmy zebrały wspólnie aż 17 Oscarów, wśród laureatów i nominowanych nie pojawia się wiele tytułów znanych ze świata fantastyki wszelakiej. A jednak - tegoroczne rozdanie, co zupełnie z resztą nie dziwi, zdominowane zostało przez film spod szyldu DC, faworytem rozdania jest bowiem „Joker” z aż 11 nominacjami

Odsłony: 107

Gala wręczenia Złotych Globów 2020 już za nami. Uroczystość, podczas której nagrody wręczono po raz 77, odbyła się w Beverly Hilton. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w tym roku doceniło główną rolę w filmie „Joker” (reż. Todd Phillips), zagraną przez Jaquina Phoenixa. Aktor otrzymał statuetkę jako najlepszy aktor w filmie dramatycznym.

Phoenix w swojej przemowie podziękował za działalność Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej na rzecz środowiska, zwrócił także uwagę na problem pożarów w Australii. Podziękował za współpracę reżyserowi Toddowi Phillipsowi i innym aktorom nominowanym do tej nagrody.

„Joker” miał w Polsce premierę 4 października 2019 roku. Film o genezie przestępcy z Gotham zachwycił miliony ludzi na całym świecie głębokim i mocno psychologicznym podejściem do postaci Jokera.

Kadr z filmu „Joker” reż. Todd Phillips, na zdjęciu Jaquin Phoenix

Odsłony: 127

Czy pamiętacie jeszcze He-Mana z jego charakterystycznym strojem (wiele go nie było) i okrzykiem „Na potęgę posępnego czerepu!”? Był bohaterem niezwykle popularnej animacji w latach 80. Netflix nie próżnuje i wskrzesza kolejne znane marki, w tym właśnie He-Mana. Zapowiedziano serial o przygodach dzielnego bohatera – „Master of the Universe: Revelation” – który będzie bezpośrednią kontynuacją zeszłomilenijnej produkcji. To jednak nie koniec wieści. Planowany jest także reboot oryginalnej serii „He-Man i Władcy Wszechświata”, więc w zasadzie dostaniemy równolegle dwa seriale (oby tylko w odpowiedniej kolejności).

he man netflix

Odsłony: 214

Minął ponad miesiąc od premiery 4. sezonu kultowej już kreskówki „Rick and Morty” na stacji Adult Swim, niedostępnej w naszym kraju. Wiele osób zastanawiało się, kiedy kontynuację przygód tytułowych bohaterów będzie można obejrzeć na Netflixie, gdzie znajdują się poprzednie sezony serialu. Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać, gdyż wszystkie wyemitowane do tej pory odcinki pojawią się na platformie w niedzielę 22 grudnia.

źródło grafiki: Adult Swim

Rick&Morty

Odsłony: 221

Do premiery Netflixowej adaptacji przygód wiedźmina Geralta, zwanego Białym Wilkiem, zostało zaledwie 8 dni. Już 20 grudnia serwis streamingowy przeżyje prawdopodobnie prawdziwe oblężenie. Z tej okazji, by podtrzymać zainteresowanie (tak jakby było to potrzebne), Netflix wypuszcza nowe materiały, prezentacje kolejnych bohaterów serialu oraz finalny zwiastun. Wszystkie materiały możecie obejrzeć poniżej, do czego gorąco zachęcamy!

Odsłony: 232