Konwenty Południowe - Gry elektroniczne

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Zdawałoby się, że przygody w wiedźmińskim uniwersum dobiegły końca. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” domknął wszystkie wątki związane z postacią Geralta z Rivii, a sama marka udała się na zasłużoną emeryturę.

Raport dla inwestorów przygotowany przez spółkę CDPR mówi jednak coś zgoła innego – deweloperzy nie spoczną na laurach i mają zamiar uczynić z „Wiedźmina” i „Cyberpunka” linie produktowe. Potwierdza to także prezes studia, Adam Kiciński, w wywiadzie dla serwisu parkiet.com

Na „Wiedźmina 4” i kontynuację historii Białego Wilka nie mamy co liczyć, ale CDPR z pewnością nas zaskoczy.

Źródło grafiki: CD Projekt

witcher

Odsłony: 219

Wrocławskie studio The Dust podpisało umowę w sprawie serii gier na podstawie przygód inkwizytora Mordimera Madderdina. Nad pracami ma czuwać sam autor, czyli Jacek Piekara. W wykreowanym przez niego świecie Jezus, zamiast zmartwychwstać, zszedł z krzyża i rozgromił swoich oprawców. W wyniku tego wydarzenia religia została oparta na karze i bezwzględności. Ludzie z kolei modlą się słowami: „Wilku Boży, który zagryzasz grzechy świata, zmiłuj się nad nami”.

Założenia projektu są bardzo ambitne. W przeciągu kilku lat twórcy zamierzają stworzyć grę na PC, konsole i urządzenia mobilne przeznaczoną dla starszej młodzieży i dorosłych. Oto wypowiedź Jacka Piekary:
„W świecie, w którym <<ludzie widzieli już wszystko>> chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w których spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!”

Odsłony: 125

Jednymi z najbardziej irytujących rzeczy w życiu gracza są platformy. Ich różnorodność, mimo wielu zalet, potrafi niezmiernie irytować, zwłaszcza jeśli jest się w posiadaniu bogatej biblioteki gier. Łatwo się pogubić i trzeba zastanawiać się, którą pozycję mamy na której platformie. Nie pomagają też tytuły ekskluzywne, wymuszające na nas instalację kolejnych launcherów. 

Brzmi jak problem nie do rozwiązania. I pewnie taki by był, gdyby nie kosmiczny promyczek nadziei – GOG Galaxy 2.0. Aplikacja ma importować w jedno miejsce gry ze wszystkich platform, oferując przy okazji cały wachlarz udogodnień. Rankingi, jedna lista znajomych, czat, statystyki, dzięki którym poznamy wszystkie nasze osiągnięcia i czas gry, możliwość personalizacji i śledzenia nadchodzących premier – wszystko dzięki jednemu programowi na PC i konsole.

GOG Galaxy 2.0 wciąż jest w fazie produkcji, ale niecierpliwi mogą zapisać się do testów beta. Wystarczy wejść na stronę gogalaxy.com i mieć wcześniej utworzone konto GOG.

GOG Galaxy

Odsłony: 156

O nowej grze studia CD Projekt RED zrobiło się głośno 10 stycznia 2018 roku, kiedy na Twitterze deweloperów pojawiło się słynne *beep* – był to pierwszy wpis od 5 lat. Później poszło już z górki: na E3 zaprezentowano trailer, a zarówno strona, jak i fanpage studia odżyły. Regularnie udostępniane są różne grafiki koncepcyjne, zdjęcia figurek i fanarty, a od niedawna można również zamówić oficjalny merch produkcji.

Po tak długim budowaniu emocji i oczekiwaniu na tegorocznym E3 poznaliśmy wreszcie datę premiery gry. Będzie to 16 kwietnia 2020 roku. W ramach ciekawostki dodamy, że zapowiedź przedstawił Keanu Reeves.

Poza tym udostępniony został również trailer.

Od dzisiaj grę możecie kupić przedpremierowo na stronie cyberpunk.net na platformę Xbox One, PS4 oraz PC.

Źródło grafiki: https://www.cyberpunk.net/us/pl/

Cyberpunk 2077

Odsłony: 206

Ostatnio informowaliśmy o podejrzeniach, że powstanie kolejna część przygód bohaterów z Wybrzeża Mieczy i tytułowych Wrót Baldura. Informacja została oficjalnie potwierdzona. „Baldur's Gate III” naprawdę powstanie, a jego wydawcą będzie znane z „Divinity: Original Sin 2” Larian Studios. Teaser produkcji obejrzycie poniżej. Nie możemy się doczekać!

logo baldur's gate 3

Odsłony: 291

Jacek Rozenek, aktor użyczający głosu Geraltowi z Rivii w grach o wiedźminie, kilka dni temu przeszedł udar mózgu, w związku z czym stracił głos.

Wczoraj na Instagramie Adrianny Biedrzyńskiej, która współpracuje z panem Rozenkiem na planie „Barw Szczęścia", pojawił się film, w którym aktor dziękuje fanom za wsparcie i informuje o pracy nad kolejnym odcinkiem polskiego serialu. Film możecie zobaczyć tutaj.

Źródło zdjęcia: https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/mistrzowie-dubbingu-czyli-10-najlepszych-polskich-glosow-w-grach-wideo/wcgyyt4

rozenek wiedzmin

Odsłony: 282

Lata 90. były złotą erą dla izometrycznych gier RPG, szczególnie tych opartych o system Dungeons & Dragons. Któż z łezką w oku nie wspomina „Neverwinter Nights”, „Icewind Dale” czy „Świątyni Pierwotnego Zła”...? I oczywiście legendy, bodaj najpopularniejszego tytułu tego gatunku, czyli „Baldur's Gate", który doczekał się kontynuacji i dodatków. Od wydania „dwójki” minęło już 19 lat i właśnie teraz dociera do nas informacja od Kotaku o możliwości powstania trzeciej części przygód na Wybrzeżu Mieczy! A grę miałoby stworzyć studio odpowiedzialne za „Divinity: Original Sin 2”, czyli Larian Studios. Niestety, nie są to wieści w 100% potwierdzone, gdyż na stronie studia znajduje się tylko poniższe logo, a jeden z użytkowników Twittera (@kunkken) po analizie kodu źródłowego animacji na stronie larian.com, który znajdziecie poniżej, zasugerował, że może chodzić o „Baldur's Gate”. Kod został już jednak zmieniony, więc pozostaje nam czekać na dalsze informacje.  A Wy? Czy spędzaliście czas na klikaniu chomika Boo?

baldurs gate 3

bg2screen

Odsłony: 261