Konwenty Południowe - Gry docenione w Paszporcie „Polityki” – Dawid Ciślak z nagrodą w kategorii Kultura Cyfrowa

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Paszport „Polityki” to nagroda ustanowiona przez tygodnik „Polityka”, przyznawana za twórczość artystom z całego kraju. Rozdanie paszportów odbywa się corocznie od 1993.
Od 2016 roku, do kategorii: literatura, film, teatr, muzyka poważna, muzyka popularna oraz Kreator Kultury dołączyła również Kultura Cyfrowa, które pierwszymi laureatami byli 11 bit studios (twórcy „Frostpunk”), Piotr Iwanicki (członek teamu odpowiedzialnego za SuperHot) oraz Michał Staniszewski ze studia Plastic (producent gier konsolowych „Linger in Shadows”, „Datura” i „Bound”).

Nominowanym w tej kategorii za 2019 rok jest Dawid Ciślak za grę „We. The Revolution” wydaną przez studio Polyslash oraz „Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpowania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem.”

„We. The Revolution” to narracyjna gra indie z gatunku strategii/przygody, której akcja rozgrywa się w XVII-wiecznym Paryżu podczas rewolucji francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, a jego zadaniem jest osądzanie rewolucjonistów, antyrewolucjonistów oraz przestępców i obywateli, ale rozgrywka nie ogranicza się tylko do wystawiania osądów – poza salą rozpraw jesteśmy odpowiedzialni za życie prywatne naszego sędziego oraz jego działania polityczne. Najbardziej wyróżniającym elementem gry jest grafika utrzymywana w stylistyce polygon art.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i liczymy, że gry komputerowe będą cieszyć się coraz większym uznaniem w sztuce.

Zdjęcie: Leszek Zych dla tygodnika „Polityka”

Dawid Ciślak

Tagged Under