Konwenty Południowe - Patronat

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityką Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Czy jest lepsze miejsce na organizację konwentu fantastycznego niż gotycki zamek będący dawną siedzibą krzyżacką? W takim miejscu, w Muzeum Zamkowym w Malborku, 13 i 14 lipca odbędzie się trzecia edycja Krzyżakonu, po raz kolejny pod naszym patronatem medialnym.

Banner konwentu Krzyżakon

Odsłony: 60

astralkerTomasz Sobiesiek zadebiutował w 2016 roku opowiadaniem „Astralker: drugie dno”. Teraz prezentuje czytelnikom swoją pierwszą powieść, w której zacierają się granice między światami.

Dawid, główny bohater „Astralkera”, jest normalny do bólu – pochodzi z niewielkiej miejscowości, studiuje informatykę i jak wielu ludzi w jego wieku stara się odnaleźć w wielkim mieście. Coś w nim zdaje się jednak przyciągać niewytłumaczalne zdarzenia.
Zwyczajne życie chłopaka odmieni lekkomyślny pomysł i przypadek. Kiedy Dawid znajdzie się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie, z tarapatów wyciągną go zdolności, które dla pewnych ludzi okażą się mieć nieocenioną wartość. By uratować siebie, przyjmie każdą propozycję i wkrótce przekona się, że rzeczywistość, którą dotąd znał, to nie wszystko, a dla duszy nie istnieją granice nie do przekroczenia.

Przed chłopakiem otwiera się świat tajnych organizacji, niewytłumaczalnych wydarzeń i pozazmysłowych doznań. Tylko czy będzie w stanie przetrwać ciągle otoczony przez niebezpieczeństwa pochodzące spoza naszego wymiaru?

Powieść „Astralker”, objęta patronatem Konwentów Południowych, ukaże się w księgarniach już 5 kwietnia.

Odsłony: 58

Imprezy spod szyldu Dni Fantastyki są najstarszymi wydarzeniami fantastycznymi na Dolnym Śląsku. Tegoroczna edycja odbędzie się 5-7 lipca we Wrocławiu, w Centrum Kultury Zamek, a jej motywem przewodnim będzie czas.

Jak co roku, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu prelekcjach, spotkać się z wyjątkowymi gośćmi i rozegrać turnieje gier planszowych. Pojawi się także Quidditch.  

Zwieńczeniem całej imprezy będzie rozdanie Kryształowych Smoków, którymi nagrodzeni zostaną najlepsi cosplayerzy oraz autorzy opowiadań i komiksów, którzy zgłoszą swoją kandydaturę.

Akredytacje:

  • Karnet 3 dni – przedsprzedaż (do 30 maja) 50 zł
  • Karnet 3 dni + karta noclegowa – przedsprzedaż (do 30 maja) 70 zł
  • Karnet 3 dni – przedsprzedaż (31 maja – 30 czerwca) 65 zł
  • Karnet 3 dni + karta noclegowa – przedsprzedaż (31 maja – 30 czerwca) 80 zł
  • Bilet grupowy (dla 10 osób z kartami noclegowymi) – 650 zł

Bilety kupicie tutaj

Banner Wrocławskich Dni Fantastyki

Odsłony: 50

W dniach 30-31 marca w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Gier Planszowych OSTROwPLANSZE. W programie zaplanowane są między innymi lekcje dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tą formą rozrywki, warsztaty dla nauczycieli pokazujące możliwości dydaktycznego wykorzystania gier, turnieje i konkursy, animacje dla dzieci oraz malowanie figurek. Uczestnicy będą mieli dostęp do wypożyczalni gier planszowych i RPG. Przewidziane są także zestawy gier dla każdej szkoły, która zgłosi swoją grupę.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny!

Banner Festiwalu Gier Planszowych OSTROwPLANSZE

Odsłony: 88

Konwent multitematyczny (głównie wszelakie odmiany fantastyki) Kregulcowe Dni: Uczta Bogów został objęty przez nasz portal patronatem medialnym. Jest to kolejna edycja tego wydarzenia, przy której współpracujemy. Już 11 maja będziecie mieli okazję uczestniczyć w jednodniowym bezpłatnym festiwalu, podczas którego będzie można wziąć udział w różnorodnych atrakcjach, wśród których znajdą się prelekcje, warsztaty, gry elektroniczne stare i nowe oraz wiele więcej. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do wzięcia udziału!

Kregulcowe Dni Fantastyki: Uczta Bogów

Odsłony: 85

Tegoroczne Śląskie Dni Fantastyki będą drugą edycją konwentu zrzeszającego miłośników fantastyki i science fiction wszelkiej maści. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-24 marca w Chorzowie, a konkretniej w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. 

Na uczestników konwentu czekają panele, warsztaty artystyczne i taneczne, gry planszowe, LARP-y, czytelnia, koncerty, a event odwiedzą wyjątkowi goście. Wśród tych ostatnich znajdą się takie osobistości jak Grupa Filmowa Darwin, Jacek Falejczyk – autor i organizator nagrody Zew Zajdla, Ilona Myszkowska, czyli scenarzystka i rysowniczka, autorka webkomiksu „Chata wuja Freda” znana pod pseudonimem Kobieta Ślimak,  a także pisarze fantasy i science fiction, m.in. Aleksandra Janusz-Kamińska („Dom wschodzącego słońca”), Krzysztof Piskorski („Czterdzieści i Cztery”) i Robert M. Wegner (cykl „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”).

Warto nadmienić, że wciąż przyjmowane są zgłoszenia na helperów. Formularze znajdziecie pod tym linkiem.

Akredytacje:
Akredytacja dwudniowa: 50 zł
Sobota: 30 zł
Niedziela: 20 zł

Akredytacje kupicie tutaj.

Banner Śląskich Dni Fantastyki

Odsłony: 94

serce loduCesarstwo musi zmierzyć się z zagrożeniem innym niż wszystkie. Plemiona z południa kontynentu po raz pierwszy w historii jednoczą się i sprzymierzają przeciwko osadnikom i Kościołowi. Choć magia miała zniknąć wieki temu, szeregi barbarzyńskiej armii zasilają szamani i nadprzyrodzone stworzenia, wobec których ludzie są bezsilni.

Kiedy pod naporem niezwykłych najeźdźców upadają kolejne miasta, ksiądz Seth i owiany złą sławą żołnierz Erin Barinor podejmują desperacką próbę ratowania Cesarstwa. Daleko od niego zdani będą jednak tylko na siebie.

Znany motyw walki dobra ze złem opowiedziany w nowy, porywający sposób. Czy wiara i męstwo będą wystarczające, by ocalić ludzi? I czym jest tytułowe Serce Lodu, które wszyscy pragną zdobyć?

Książka „Serce Lodu” Arkadego Saulskiego do kupienia w księgarniach już od 15 marca.

Odsłony: 70