Konwenty Południowe - Strona Główna

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Pojawił się już program tegorocznej Fantasmagorii, konwentu organizowanego w Gnieznie w dniach 7 – 9 lutego. Każdy fan fantastyki znajdzie tu coś dla siebie, prelekcje, filmy gry i konkursy.

Cały plan jest poukładany według sal (tematycznie), więc bez problemu można znaleźć każdą atrakcję. W każdej części poświęconej osobnej Sali (m.in. Larpowa, sala prelekcji, dotycząca Star Wars, Anime itd.) jest rozpisane co i o której godzinie się odbywa. Program jest dostępny tutaj

A więcej info o wydarzeniu tu

Baner Fantasmagoria 2020

Odsłony: 65

Szeroka dostępność gier komputerowych i konsolowych zaczęła wypierać te analogowe. Mimo to wciąż istnieją grupy pasjonatów, którzy obrali sobie za cel popularyzację gier „bez prądu” i rozprzestrzeniają je jak najszerzej. W tym roku przeprowadzone zostaną dwie ogólnopolskie akcje, mające zachęcić do tej formy spędzania wolnego czasu i pokazania, że gry planszowe to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego.

Pierwszą z nich jest „Spotkajmy się! Pograjmy!”, czyli inicjatywa zaczerpnięta od naszych sąsiadów z zachodniej granicy. 12 i 13 września w całej Polsce (a także w Niemczech, Austrii i Szwajcarii) odbędzie się seria darmowych, dostępnych dla każdego wydarzeń, przygotowanych przez lokalne kluby gier planszowych, które zadeklarowały udział w akcji. W tym czasie przygotowane zostanie nie tylko wspólne granie, ale też m.in. turnieje z wybranych gier oraz inicjatywy przygotowane przez pojedyncze kluby.

Drugim wydarzeniem jest Dzień Gier Planszowych, zaplanowany na miesiąc później, 10 października. Idea tego wydarzenia jest bardzo prosta – dzięki współpracy wydawnictw, sklepów z grami, klubów, szkół, przedszkoli i wszystkich, którzy z grami planszowymi mają do czynienia na co dzień, w całej Polsce odbędzie się prezentacja tego hobby. Wszyscy gracze zaprezentują, w co grają i jak grają, oraz zorganizują wspólne granie w wybranych przez siebie placówkach.

Wypromowanie któregoś z powyższych wydarzeń, udzielenie swojego klubu lub lokalu jako miejsca do grania, albo rozpoczęcie rozprzestrzeniania pasji w swoim mieście jest banalnie proste - wystarczy skontaktować się z organizatorami. Linki do obu wydarzeń znajdziecie poniżej:

„Spotkajmy się! Pograjmy!”

Dzień Gier Planszowych

Ogólnopolskie dni gier planszowych

Odsłony: 146

Dziewiątego stycznia oficjalnie doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy organizatorami konwentu Fornost i Flamberg w sprawie dzielenia pola namiotowego. Problem wynikł z racji zazębienia się terminów obu konwentów w dniu 15 sierpnia, kiedy to Fornost się kończy, a Flamberg zaczyna, oraz tej samej lokalizacji. Udało się jednak osiągnąć konsensus i położona w województwie Śląskim wieś Czatachowa będzie gościć dwa wydarzenia naraz. 

Postanowiono, iż uczestnicy konwentu Flamberg, którzy nie biorą udziału w żadnych punktach programu konwentu Fornost, mogą bez dodatkowych opłat przebywać na terenie pola już na dzień przed rozpoczęciem imprezy, od 14 sierpnia. Analogicznie, konwentowicze z wydarzenia kończącego się 15 sierpnia mają prawo pozostać na polu bez nadpłaty do 16 sierpnia, oczywiście pod warunkiem nie uczestniczenia w atrakcjach konwentu Flamberg. Istnieje także możliwość dłuższego pobytu na polu, wiąże się to jednak ze zmianą ceny akredytacji.

W trakcie wspólnego dnia uczestnicy muszą stosować się do regulaminu konwentu, w którym uczestniczą; wcześniej zaś i później obie strony obowiązują zasady panującego właśnie wydarzenia. 

Organizatorzy przypominają również, iż uczestnicy konwentu Flamberg objęci banlistą wydarzenia Fornost mogą korzystać z pola dopiero od 15 sierpnia. Osoby z zakazem od konwentu Flamberg muszą opuścić teren imprezy w niedzielę. 

fornostxflamberg

Odsłony: 96

Xmascon 2019 zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem organizatorzy udostępnili program imprezy. Na uczestników czeka mnóstwo prelekcji i konkursów dotyczących mangi i anime. Wszyscy zainteresowani składaniem modeli z papieru będą mogli zajrzeć na stoisko Dorigami, gdzie czekać będą kartki oraz książki ze wzorami. Nie zabraknie takich klasyków jak gry konsolowe, VR oraz muzyczne – UltraStar i SoundVoltex.

Niestety strona, na której zuploadowano program nie jest bezpieczna. Na szczęście pobraliśmy plik po wyłączeniu antywirusa i przeskanowaliśmy go. Bezpieczny link do programu znajduje się TUTAJ.

logo konwentu mangi i anime Xmascon

Odsłony: 385

Brak pomysłów na prezent? A może chcecie zdobyć bilety na Warsaw Comic Con taniej? 1 grudnia o godz. 12:00 rozpoczyna się Mikołajkowa Przedsprzedaż biletów. Tylko przez tydzień będziecie mieli okazję kupić karnety trzydniowe, bilety VIP oraz bilety VIP Platinum w niższych cenach.

Bilet VIP gwarantuje nie tylko trzydniowy pobyt na konwencie – jego posiadacze otrzymają pamiątkową koszulkę, identyfikator, miejsce pod sceną na trybunach oraz będą mogli wejść na miejsce godzinę wcześniej.

Bilet VIP Platinum, poza profitami z biletu VIP, zapewnia zniżkę -100 zł na zdjęcie i -100 zł na autograf z gwiazdą Silver, szybsze wejście do Strefy Gwiazd oraz czapkę.


Akredytacje:

  • Karnet trzydniowy (do 8.12): 80 zł
  • Karnet trzydniowy (po 8.12): 190 zł
  • Bilet VIP (do 8.12): 180 zł
  • Bilet VIP (po 8.12): 280 zł
  • Bilet VIP Platinum (do 8.12): 380 zł
  • Bilet VIP Platinum (po 8.12): 580 zł

Bilety kupicie tutaj. Pamiętajcie, że ich pula jest ograniczona!

Banner Warsaw Comic Conu

Odsłony: 209

Świąteczny X-mas Time potrwa od 30 listopada do 1 grudnia. Ogłoszony został program konwentu, w którym znajdziecie takie punkty jak dyskusja na temat roli kotów w japońskiej kulturze, warsztaty japońskich tradycyjnych gier planszowych oraz dowiecie się, dlaczego uwielbiamy czarne charaktery. Nie będziemy więcej spoilerować, z pełnym programem zapoznajcie się sami. Znajdziecie go pod tym linkiem.

Banner X-mas Time

Odsłony: 226

*Post sponsorowany*

gakkon 2019 sponsorGakkon to obecnie największy konwent mangowy w Łodzi. Poprzednią edycję, która odbyła się po rocznej przerwie, odwiedziło ponad tysiąc zadowolonych uczestników. Edycja świąteczna jest idealną okazją, by spotkać znajomych z całej Polski, czemu sprzyja lokalizacja – samo centrum kraju. Przygotowano całą masę atrakcji dla fanów kultury Dalekiego Wschodu w jej świątecznym wydaniu.

A co dokładnie oferuje Gakkon?
– Sporą szkołę, w której odbędą się atrakcje i zapewniony jest nocleg,
– wystawców oferujących gadżety zarówno nawiązujące do znanych serii mang i anime, jak i popkultury azjatyckiej i gier,
– dziesiątki godzin prelekcji, konkursów, warsztatów i pokazów,
– widowiskowy konkurs cosplay – na najlepsze wcielenie się pod względem stroju i zachowania w daną postać,
– otwartą, świąteczną atmosferę.

Sprawdź sam, a nie pożałujesz!

Odsłony: 137

Podkategorie