Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

17-19 sierpnia w Częstochowie odbędzie się V edycja Medalikonu – konwentu dedykowanego miłośnikom fantastyki, mangi i anime. Impreza będzie odbywała się na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

 

Program imprezy obfituje w spotkania autorskie z pisarzami, cały wachlarz prelekcji i paneli dyskusyjnych w tematyce szeroko pojętej fantastyki, science-fiction, historii, baśni, horroru, mangi, anime i kultury japońskiej.

Wśród zaproszonych gości zobaczymy m.in. Johnny’ego Walkera – pisarza fantasy, twórcy świata „Lud Moroi”, autora „Survival Wars”, „Kolegów” i „Oblicza Bestii”, Rafała Cuprjaka – autora powieści „Po drugiej stronie”, czy Daniela Nogala, będącego twórcą „Malajskiego Excalibura” i „Betelowej Rebelii”.

Poza tym na Medalikonie pojawi się cały szereg różnego typu bloków i paneli. Uczestnicy będą mogli bawić się na bloku literackim, popkultury, naukowym, gier planszowych i elektronicznych. Nie zabraknie sesji RPG, LARP-ów, warsztatów, konkursów, koncertów i pokazów. Znajdą się też grupy rekonstrukcyjne.

Przeprowadzony zostanie również konkurs cosplay, do którego wciąż można się zgłosić!
Regulamin
Formularz dla pojedynczego uczestnika
Formularz dla grupy

Istnieje również możliwość zgłoszenia się na helpera, wystawcę i twórcę programu.
Formularz dla helpera
Formularz dla wystawcy
Formularz dla twórcy programu

Akredytacje
Bilet 3-dniowy – 30 zł
Piątek – 15 zł
Sobota – 20 zł
Niedziela – 5 zł

 

Banner wydarzenia Medalikon

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.