Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

***Artykuł sponsorowany***

Branża gier karcianych i stołowych przeżywa w ostatnich latach twórczy renesans, a coraz bardziej wyrafinowane gry stołowe i karciane zdobywają zaskakująco szeroką publiczność, absolutnie tak samo jak gry kasynowe darmowe. Ale jeśli w kasynach wszystko jest oczywiste, to dlaczego gry stołowe i karciane znów stały się popularne?

Wynika to przede wszystkim z faktu, że ludzie mają tendencję do jak najczęstszego spotykania się z przyjaciółmi i prowadzą zdrowy tryb życia. To znaczy, jeśli w przeszłości, aby spotkać się z ludźmi zorganizowane imprezy z dużą ilością alkoholu i tańca, dziś aktywnie promuje zdrowy styl życia, ale pragnienie, aby spotkać się z bliskimi pozostaje taka sama. Dlatego w takich wariantach doskonale sprawdzają się różne rozrywki, takie jak gry karciane i planszowe, przy których można się dobrze bawić, porozmawiać, zrelaksować i po prostu cieszyć się spotkaniem.

Ponadto, wielu ludzi jest dziś znudzonych przestrzenią internetową i większość z nich pragnie być w świecie rzeczywistym i cieszyć się życiem offline. Dlatego dziś porozmawiamy o najpopularniejszych grach 2021 roku, badając rynek gier karcianych i planszowych.

Najpopularniejsze gry planszowe 2021 roku

Dune

Teraz, gdy Dune mania ogarnia cały kraj, jest to dobry moment, aby powrócić do tej niedawno zmienionej i zaktualizowanej wersji klasycznej gry planszowej z 1979 roku. W Diunie różne frakcje, w tym potężne rody i gildie, walczą o kontrolę nad planetą Arrakis. Spodoba się graczom, którzy szukają gry z dyplomacją i polityką, a nie akcją i walką. Nic dziwnego, że dziś znów jest na topie wśród kinomanów i nie tylko.

Horror w Arkham: Gra karciana - poprawiony zestaw podstawowy

Gra dla wielu fanów Lovecrafta, z niesamowitą narracją opartą jedynie na mapach i kilku kartonowych żetonach. Gra polega na wykładaniu kart lokacji na stole i eksplorowaniu ich w poszukiwaniu wskazówek (przy okazji walcząc z potworami). Jest to "żywa gra karciana", co oznacza, że zestawy kart z nowymi postaciami, misjami i przeciwnikami są wydawane regularnie. Niedawno wydany zaktualizowany zestaw podstawowy zawiera gotowe talie dla głównych bohaterów, co znacznie ułatwia rozgrywkę.

Szczęki

Odrzućcie żarty typu "trzeba będzie większej łodzi". Ta nowa, sprytna, dwuczęściowa gra strategiczna jest asymetryczna, co oznacza, że jeden z graczy jest super rekinem o wielkiej mocy, a pozostali gracze to nieszczęśliwe jednostki, które muszą połączyć swoje strategiczne myślenie, umiejętności i zasoby, aby przetrwać i wygrać. Najlepszą cechą gry jest pole gry, które zmienia się z plaż wyspy Amity w pierwszej połowie gry do łodzi Quinta w drugiej połowie.

Najpopularniejsze gry karciane 2021 roku

Gry karciane, podobnie jak gry w gry owocowe igrzyska, mają uniwersalny charakter; niektóre z najlepszych gier karcianych dla dorosłych nie muszą być nawet przepełnione wulgarnym humorem, aby były przyjemne, co oznacza, że możesz się nimi cieszyć bez względu na wiek i to, z kim grasz. Więc oto mały wybór najlepszych gier karcianych, które będą miały cię budować lochy, walki z potworami, a nawet zdradzając swoich przyjaciół, z których wszystkie są, oczywiście, najlepsze z 2021 roku.

Sushi Go!

Sushi Go to marzenie miłośnika liczenia liczb. Jest to gra oparta na drafcie, w której na zmianę wybierasz jedną kartę z ręki, a następnie przekazujesz swoją rękę do lewej. To, czy wybierzesz karty o wysokim ryzyku i wysokiej nagrodzie, takie jak 'Sashimi', gdzie potrzebujesz trzech kart tego samego rodzaju, aby zdobyć 10 punktów, czy też będziesz polował na karty z mniejszą liczbą punktów, zależy od układu kart i graczy wokół ciebie, a żadna gra nigdy nie jest taka sama. Istnieją trzy rundy w każdej grze, każdy biorąc około pięciu minut lub mniej, co oznacza, że można łatwo grać kilka gier w jeden wieczór, i to jest bardzo przystępne. Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją kolekcję gier planszowych, ta gra jest świetną opcją, co najwyraźniej jest powodem, dla którego stała się najpopularniejszą grą dnia.

Munchkin

Munchkin to bez wątpienia jedna z najzabawniejszych gier, w jakie można grać z kartonem, o ile nie jest się dzieckiem lub kotem. Przypomina to trochę Dungeons & Dragons, ponieważ Twoim celem jest wzmocnienie się, pokonanie potworów i wyjście z gry zwycięsko. Głównym celem Munchkina jest osiągnięcie 10 poziomu, a żeby to zrobić, musisz pokonać potwory. Wystarczająco proste, prawda? Sprawę komplikuje jednak fakt, że inni gracze starają się uniemożliwić Ci osiągnięcie sukcesu. Zawiązują się sojusze, przyjaźnie nabierają nowych, złożonych warstw, a wy wszyscy zaczniecie się zastanawiać, dlaczego za każdym razem pozwalacie wygrać tej samej osobie.

Niedźwiedzie kontra niemowlęta

Bądźmy szczerzy, wszyscy zastanawialiśmy się, kto wygra w bitwie między niedźwiedziami i niemowlętami, a ta gra wreszcie daje nam szansę, aby dowiedzieć się. Twoim celem jest stworzenie armii potwornych zmutowanych niedźwiedzi, aby zniszczyć zło zagrożenie w postaci niemowląt. Wygrywa ten, kto zniszczy najwięcej dzieci. Jest to dość prosta gra, ale jest to jedna z najlepszych gier karcianych 2021 roku, ponieważ jej prostota sprawia, że jest to jedna z najlepszych opcji dla nowicjuszy w tym gatunku.

Wniosek

Są to w żaden sposób wszystkie najlepsze gry w karty i tabletop gatunku rozrywki, jak nic nie stoi w miejscu i przemysł rozrywkowy rozwija się w najszybszym jak popyt nigdy nie zanika! Ludzie chcą oderwać się od rutyny, dobrze się bawić i zrelaksować, dlatego takie gry pozostają zawsze na topie i są mega istotne.

Tagged Under