Sponsorowane:Konwent Animecon 2022 - baner

Jeszcze w 2019 roku ujawniono, że członek popularnego K-Pop boy bandu BigBang o imieniu Seungri, był zamieszany w głośny skandal seksualny obejmujący gwałt, narkotyki i hazard. Teraz okazało się, że wykonawca został skazany na trzy lata więzienia i grzywnę w wysokości około 1,3 miliona dolarów.

Gdy sprawy zaczęły się zaogniać, Lee Seung-hyun próbował uniknąć odpowiedzialności, wstępując do koreańskiej armii, ale sądząc po jego pojawieniu się na sali sądowej w mundurze wojskowym, takie posunięcie nie pomogło.

Wszystko zaczęło się w 2016 r., gdy śledztwo ujawniło, że w klubie nocnym Burning Sun dochodziło do masowych gwałtów na kobietach pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jeong Joon-en i Choi Jong-hoon, odsiadujący odpowiednio 6 i 5 lat więzienia, brali udział w takich imprezach.

Seungri był uczestnikiem tajnego czatu, na którym wrzucano filmy z gwałtami, a także płacił rachunki za znajomych biznesmenów uczestniczących w tych imprezach. Ponadto kilkakrotnie Lee Seung-hyun pomagał w dostarczaniu pracownic seksualnych kilku japońskim inwestorom.

Co więcej, w latach 2013-2017 Seungri prowadził klub nocny, z którego systematycznie kradł pieniądze, aby jeździć do Las Vegas i grać w kasynach, które są zakazane w Korei Południowej.

Przypomnijmy, że ze względu na brak legalnych sposobów uprawiania hazardu w tym kraju, aktywnie rozwijają się tam podziemne kasyna, które są regularnie zwalczane przez organy ścigania. Ponadto, użytkownicy mogą z łatwością korzystać z usług VPN, aby uzyskać dostęp do popularnych kasyn online, które znajdują się w światowych rankingach kasyn online.

Na początku 2022 r. okazało się, że pierwotny wyrok skazujący artystę k-popowego został zmniejszony do 18 miesięcy. Uważa się, że były członek zespołu BigBang przyznał się do wszystkich zarzutów (choć wcześniej im zaprzeczał), co zaowocowało łagodniejszym wyrokiem.

Tymczasem obecni członkowie zespołu, po czteroletniej przerwie, wydali singiel. W ciągu zaledwie 15 godzin teledysk do rockowej ballady zdobył ponad 11 milionów wyświetleń w serwisie YouTube i od momentu premiery awansował na pierwsze miejsce w kategorii muzyka.

Tagged Under