Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner pionowy

Sponsorowane:Konwent RyuCon 2023 - długi baner

Rozwój hazardu online i powstawanie nowych kasyn internetowych jest niemal tak szybki jak pojawianie się kolejnych metod płatności elektronicznych. I nie ma się temu co dziwić. Gracze chcą robić depozyty w prosty i szybki sposób, a także bezpiecznie wypłacać wygrane. W tym artykule przedstawimy dwie najpopularniejsze metody płatności w kasynach online, którymi karty płatnicze oraz Blik, porównując ich możliwości.

Blik: Elektroniczny system szybkich płatności

Blik to system płatniczy stworzony przez Polski Standard Płatności, będący organizacją, w skład której początkowo wchodziło sześć dużych polskich banków. Powstał on jako odpowiedź na potrzebę dokonywania szybkich zakupów w sklepach online i stacjonarnych. Blik jest bezpośrednio powiązany z systemem bankowości online w polskich bankach, pozwalając na dokonywanie szybkich płatności z poziomu aplikacji, albo interfejsu WWW.

Pod tym względem, jest on całkiem podobny do innych polskich systemów, takich jak Przelewy24 czy PayU. Blik pozwala też na przelewanie opłat innym użytkownikom tego systemu i jest uznawany za bardzo bezpieczny system. Obecnie udostępnia go 18 banków w Polsce, a liczba ta cały czas się powiększa. Nie oferuje jednak możliwości odbierania pieniędzy. Tak więc, kasyna online z BLIK-iem wymagają więc późniejszego dodania jeszcze innej metody, aby wypłacić wygrane.

Karty płatnicze Visa i Mastercard

Ponad 99% kart płatniczych wydawanych w Polsce należy do dwóch operatorów: Visa i Mastercard. Ci światowi dostawcy kart wydają je jako dodatek do konta bankowego, choć karty można też niekiedy zdobyć w inny sposób, na przykład jako przedpłacone. W Polsce Visa rozpoczęła działalność w 1991 roku, a rok później karty wydawał też Mastercard.

Prostota płatności i wygoda korzystania sprawiła, że zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego, w 2021 roku w Polsce było aktywnych 44 miliony kart – to więcej niż liczba mieszkańców. Oprócz plastikowych kart, do płatności w sieci używa się też kart wirtualnych, podpiętych do kont bankowych. Ich zaletą jest bezpieczeństwo użytkowania i możliwość łatwego doładowania ich z konta.

Blik czy karty płatnicze: co lepsze w kasynach?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ obie te formy płatności oferują zróżnicowane korzyści. Wszystko zależy od tego, jakich dokonujesz wpłat, czy korzystasz z systemów bankowości elektronicznej i czego oczekujesz od kasyna. Wskażemy tu na najważniejsze różnice w poszczególnych aspektach tej płatności, typując lidera w każdym z tych kryteriów, a tutaj znajdziesz najlepsze polskie kasyna, obsługujące zarówno Blik, jak i karty płatnicze.

Szybkość transakcji: Obie formy płatności są w pełni elektroniczne. Oznacza to, że po wpłacie w kasynie, środki powinny być od razu dodane do konta, z możliwością wykorzystania na grę. Pod tym względem obie formy płatności są sobie równe.

Prostota korzystania: Aby dokonać płatności za pomocą karty płatniczej w kasynie online, należy tylko wpisać jej numer, nazwisko właściciela, datę ważności i kod CVV. Niekiedy może być wymagane dodatkowo użycie kodu 3D Secure, aby potwierdzić transakcję. W przypadku Blika jest to bardziej skomplikowane. Wymaga bowiem posiadania aplikacji, zalogowania się do konta w banku, a następnie wpisanie kodu zabezpieczającego. Pod względem łatwości korzystania, karty Visa i Mastercard nieco więc wygrywają.

Limity płatności: Blik jest przeznaczony tylko do małych transakcji. Domyślnie, w zależności od banku, limity Blika mogą być ustawione zaledwie na kilkaset złotych. Można je przestawić w systemie transakcyjnym. Mniejsze ograniczenia są w przypadku kart. Pod względem limitów karty więc również wygrywają. Może to mieć dla ciebie znaczenie, jeżeli jesteś graczem high roller w kasynach.

Bezpieczeństwo: Karty płatnicze od zawsze były uważane za metodę o ograniczonym bezpieczeństwie. Ich zabezpieczenie stanowi tylko kod CVV i niektóre banki stosują jeszcze 3D Secure do potwierdzania transakcji. Znacznie więcej opcji zabezpieczeń ma natomiast Blik, w którym można korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego, a każda transakcja musi być zatwierdzona w systemie płatniczym banku. Bezpieczeństwo Blika dla gry w kasynie oceniamy więc lepiej.

Łatwość założenia: Zarówno kartę płatniczą, jak i dostęp do Blik otrzymamy po założeniu konta bankowego. Oba kanały płatnicze wypadają więc pod tym względem na remis.

Możliwość wypłaty: Płatności Blik zostały pomyślane jako kanał płatniczy do zakupu towarów lub usług w sieci. Nie pozwalają więc na wypłatę wygranych zdobytych w kasynie. Karty Visa i Mastercard umożliwiają natomiast obustronną obsługę płatności. Karty więc pod tym względem wygrywają. Niezależnie od tego, z jakiej metody płatności w kasynach korzystacie, warto wybrać ją stosownie do oczekiwań i budżetu przeznaczonego na grę.

Tagged Under