Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

W Dzień Kobiet opublikowano informację o wygranym procesie sądowym o „śmieszne rysunki” publikowane na łamach serwisu Facebook. Pewna firma z branży obuwniczej zamieściła na swoim profilu na Facebooku grafikę autorstwa Rynn rysuje bez zgody na jej użycie. Sam profil był nastawiony stricte na promocję biznesu, a więc można spokojnie uznać, że grafika została dodatkowo wykorzystana w celach zarobkowych. Nie miało tu znaczenia, że rysunek również został opublikowany na profilu publicznym samej autorki, gdyż zgodnie z regulaminem Facebooka oraz orzeczeniem sądu jedynym legalnym sposobem na użycie czyjejś grafiki zamieszczonej na łamach serwisu jest użycie opcji „Udostępnij” lub wyrażenie zgody przez samą autorkę (czego przykładem jest grafika poniżej – zapytaliśmy o zgodę na jej publikację i otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź, za co dziękujemy :-)).

Jest to kolejny duży i ważny krok w uświadamianiu ludzi, że nie można kraść cudzej pracy i używać jej do swoich celów, niezależnie od tego, jakie by one nie były, oraz że nawet „śmieszne obrazki” są objęte prawem autorskim. Gratulujemy zarówno autorce, jak i SO IN LAW, które poprowadziło sprawę.

Grafika poniżej oczywiście autorstwa Rynn rysuje.

rynn sprawiedliwosc

Tagged Under