Imię i nazwisko: Aleksandra Rogalewicz
Nick: Yarpenna
Wiek: 19
Skąd: Zgorzelec
Strona: Yarpenna
Wywiad

Fanghrim: Jak i kiedy zaczęłaś zabawę z cosplayem?

Yarpenna: Zaczęłam dokładnie rok temu, jakoś trafiłam przypadkiem na zdjęcia Missyeru i pomyślałam "ej, to wygląda świetnie, może ja też spróbuję? ". Zaczęłam oglądać i czytać różne poradniki i tak powstał mój pierwszy kostium.

F: A jaki było twój pierwszy kostium?

Y: Ashe z League of Legends.

F: Poza nią ile zrobiłaś już strojów?

Y: TrzSyndrę z LoLa, Daenerys z Gry o Tron i Garretta z Thiefa, teraz kończę Elsę z Frozen i Slay Belle Katarinę.

F: To dość duży dorobek jak na rok czasu. W takim razie ile zajmuje ci zrobienie jednego cosplayu?

Y: Różnie, jak do tej pory 2-3 tygodnie, tylko Ashe robiłam długo, bo się nie spieszyłam i nie znałam zbyt wiele technik.

F: Wszystko wykonujesz sama czy może zdarzyło ci się coś kupić bo stwierdziłaś że nie dasz rady?

Y: Staram się sama, do Garretta I Daenerys szyłam spodnie, co prawda bardzo niewygodne i cały czas mi spadały, ale i tak cieszę się, że je zrobiłam sama. Kupuję tylko buty i rajstopy albo pończochy, jeszcze gorset do Garretta kupiłam.

F: A Wigi?

Y: Aha, no tak, peruki też, jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, w której musiałabym jakoś szczególnie stylizować fryzurę, ale jakbym musiała to nie byłoby problemu.

F: Masz już jakieś osiągnięcia no swoim koncie?

Y: Drugie miejsce w konkursie na cd action expo.

F: Czy planujesz coś większego z tym hobby? Wyjazdy konkursy itp.?

Y: Na razie staram się uczestniczyć w gamingowych eventach w Polsce i czasem za granicą i regularnie brać udział w konkursach albo po prostu wystąpić na scenie, co z tego będzie, czas pokaże.

F: Skąd pomysł na Twój nick? „Yarpenna”.

Y: Parę lat temu wraz ze znajomymi zakładaliśmy nowe postacie w World of Warcraft i chcieliśmy expić razem. I każdy wybrał sobie nick z wiedźmina, większość żeńskich była zajęta, więc zrobiłam z Yarpena Yarpennę i tak już zostało.

F: Rozumiem. Jak sobie radzisz z uwagami typu „Lajk za cycki” itp.? Wiem że pojawiały się takie pod zdjęciem do konkursu z CDA.

Y: Mało mnie to obchodzi, szczerze mówiąc. Niech sobie piszą, co tam im się podoba.

F: W jaki sposób decydujesz o wyborze kolejnej postaci, którą będziesz tworzyła? Wpływ ma Fandom, czy raczej sama sobie coś wybierasz?

Y: Jak gram w jakąś grę, albo oglądam film czy anime i spodoba mi się jakaś postać z wyglądu i charakteru, to od razu wrzucam do folderu "cosplaye, które muszę zrobić przed śmiercią albo skisnę na wieki"

F: Hmm mam coś podobnego tylko ja nie robię a kupuję... Ile postaci już trafiło do tego folderu?

Y: Ymmm... jakieś 50 xD Wątpię, że zrobię wszystkie, ale przynajmniej mam w czym wybierać.

F: Na jakiej zasadzie wybierasz imprezy gdzie pojedziesz?

Y: Wybieram głównie te blisko mnie, czyli we Wrocławiu i czasem gdzieś dalej jeśli jest to naprawdę duże wydarzenie, na kilkadziesiąt tysięcy osób.

F: Gdzie teraz będzie można Cię spotkać?

Y: Na Hall of Games we Wrocławiu.

F: W takim razie dziękujemy za wywiad i do zobaczenia we Wrocławiu na Hall of Games!

Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.