Imię i nazwisko: Katarzyna Skonecka
Nick: Miko
Wiek: 18
Skąd: Poznań
Strona: Miko cosplay
Wywiad

Mitsu: Kiedy po raz pierwszy zetknęłaś się z cosplayem?

Miko: Pierwsze zetknięcie z cosplayem było latem 2012, ale były to tylko ubrania z szafy i peruka typowo z chińczyka. Pierwszy własnoręczny cosplay zrobiłam dopiero w marcu 2013 :)

Mitsu: I co to był za strój?

Miko: Lena Kagamine. Pierwszy prawdziwy cosplay, a taki failowy początek przy ubraniach z szafy to 96Neko ;u;. Zdjęcia tego tworu, nie ujrzą światła dziennego

Mitsu: Oj tam, każdy przecież ma swoje początki! Jeżeli miałabyś wybrać swój ulubiony strój, ze wszystkich, które dotąd stworzyłaś, który by to był? I dlaczego?

Miko: Myślę, że Ultimate Madoka z Puella Magi Madoka Magica. Siedziałam nad tym strojem miesiąc. Żadne słowa nie są w stanie opisać ile się z nim męczyłam. Był to na pewno największy, najdroższy i najbardziej widowiskowy strój jaki zrobiłam. Dlatego szybko go pewnie nie sprzedam i jeszcze długo zostanie moim ulubionym :D

Mitsu: A co najbardziej podoba Ci się w tworzeniu strojów? Co z Twojej perspektywy daje najwięcej zabawy, przyjemności itp.?

Miko: Jest to na pewno bardzo kreatywna forma spędzania czasu. Pozwala się rozwijać i zawsze robi się coś innego niż wszyscy. Szycie strojów, robienie akcesoriów i układanie peruk jest największą zabawą, a największą radość daje docenienie twojego stroju przez innych ludzi i najbliższych~

Mitsu: Z pewnością :D Czyli zajmujesz się cosplayem już prawie trzeci rok. Czego nauczyłaś się przez ten czas? Na co warto zwracać uwagę np. przy ocenie jury lub w trakcie występu na scenie?

Miko: Cosplayem zajmuję się od marca 2013, więc dopiero będę kończyć 2 rok działalności. Ogólnie, przez te 2 lata, w ogóle nauczyłam się szyć xD. Wyczuliłam się na to, by zawsze zostawiać nadmiar (materiału, włosia), bo jak braknie to jesteś często w kropce. Przy ocenie stroju na pewno na jakość wykonania, czy wystają nitki, czy strój nie jest za duży i jak dokładnie jest odwzorowany. Przy scence liczy się pomysłowość i ambicje. Najgorsze scenki jakie mogą być to osoby biegające/chodzące/wymachujące czymkolwiek na scenie, monotonna muzyka i dużo mówionych scen.

Mitsu: A czy masz swój cosplayowy autorytet? Jeżeli tak, to kto to taki?

Miko: Zawsze podziwiałam Yuegene i Onnies, a z Polski podziwiam Shappi i Zela, jednak może zabrzmi to egoistycznie, ale skupiam się na sobie i staram się nie porównywać do innych, bo wiem, że może to bardzo zdemotywować i zniechęcić do dalszej pracy (przynajmniej ja mam tak często).

Mitsu: Czy dla Ciebie cosplay jest bardziej hobby, czy pracą?

Miko: Hobby które przerodziło się w pewnego rodzaju cel by być jak najlepszą i nie ukrywam, że jako, że jestem za młoda na pracę i jest to pewien sposób zarobku dla mnie.

Mitsu: Więc planujesz wciąż wiązać swoją najbliższą przyszłość z cosplayem?

Miko: Najbardziej przyjemne jest kiedy szyje się coś i od razu pasuje, jak powoli zaczyna to przypominać oryginał i kiedy można w ostateczności wszystko na siebie założyć.

Mitsu: Zdradź nam jeszcze na jakich eventach w przyszłości możemy Cię spotkać :D!

Miko: Love, Koniko, Pyrkon, wrocławskie/warszawskie letnie konwenty jak się uda i Japanicon :3 te 4 konwenty na 100% :D

Mitsu: W takim razie życzymy powodzenia w dalszej pracy i dziękujemy za wywiad! :D

Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.