Imię i nazwisko: Hanna Makowska
Nick: Hybryda
Wiek: 24
Skąd: Legnica
Strona: Hybryda's Nest
Wywiad

Mitsu: Od jak dawna zajmujesz się cosplayem?

Hybryda: Jakoś od 2008 roku, przynajmniej na to wskazuje konto na coscomie, które mam od początku mojej przygody z cosplayem

M: Kto pierwszy raz Cię w to "wciągnął" i jaki był Twój pierwszy projekt?

H: Nie pamiętam czy ktoś konkretnie mnie wciągnął, przeczytałam w internecie o konwentach i po pierwszym zobaczeniu cosplayu, stwierdziłam że to jest to co chce robić w wolnym czasie. Jako mój pierwszy projekt zawsze uważam Sailor Saturn. Nie była ona pierwszym strojem, ale poprzedzający ją nie był wykonany przeze mnie więc go jako własny projekt nie liczę.

M: A na co zwracasz uwagę najbardziej przy wykonywaniu strojów? Co lubisz najbardziej?

H: Osobiście lubię skupić się na detalach, często spędzam dużo czasu na długim wyszukiwaniu refek i analizowaniu tego co znajdę, by odtworzyć dane elementy jak najdokładniej. Dodatkowo lubię dobierać tkaniny do danych elementów, często mieszając mniej i bardziej połyskliwe by nadać całości ciekawy efekt

M: A czy wśród wykonanych strojów masz swój ulubiony i dlaczego właśnie ten?

H: Moim ulubionym chyba zawsze zostanie sukienka Serenity z sailor moon, wersja inspirowana obrazami muchy. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam go na kartach mangi to się zakochałam i ta miłość trwa do dziś.

M: Ten strój sprawił Ci jakieś trudności, czy raczej należał do tych prostszych?

H: Nawet jeżeli pojawiały się jakieś trudności to chyba szybko same przemijały, bo nie mogę sobie przypomnieć w tym momencie nic konkretnego. Jedyne co pamiętam to praca nad peruką i szukanie odpowiedniego odcieniu blondu, szczególnie że to była moja pierwsza praca nad bardziej skomplikowaną fryzurą niż zwykłe ścięcie.

M: A cosplay ogólnie? Skoro - jak nam wiadomo - robisz również cosplayowe zamówienia - nie stał się dla Ciebie już bardziej pracą, niż hobby?

H: Na zamówienie robię coś bardzo rzadko, czasem jakieś skrzydełka, czasem jakaś broń, ale to jest raczej dorobienie sobie na kolejne stroje, czasem jakiś fandomowy bibelot. Cosplay dla mnie jest i zawsze będzie odskocznią i czymś co robię by odpocząć i wyżyć się artystycznie. Coś co mogę robić z grupą znajomych i dzięki czemu możemy być razem radośnie dziwni.

M: Więc.. masz już jakieś plany na najbliższe miesiące? Możesz nam zdradzić, gdzie będzie można Cię wkrótce spotkać?

H: Najwcześniej będzie mnie można spotkać na Magnificonie, gdzie wcielę się w Nightcrawlera z kreskówki X-men Evo, kolejnym pewnym planem jest Jean Gray na Pyrkon. Reszta jest jednak bardzo nie pewna. Mam niby już przypisane stroje do większości imprez jakie planuje na ten rok, ale jako że większość z nich to grupki i pary, to może się to bardzo różnie potoczyć.

M: No tak - z tym nigdy nie wiadomo. Życzymy powodzenia w dalszej pracy i bardzo dziękuję za wywiad! :)

Osiągnięcia:
  • 2nd best cosplay at BXC3
  • best resemblance in Raven from Teen Titans
  • 2nd place at craftmanship category (Len Kagamine- Imitation Black)
  • 3rd place on BAKA Y2K11 - AnoHana - Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai
  • Best in technical - Saturn Hime
  • Best in technical, best similarity, BXC - Japan - Hetalia
  • 1st place on JAPANicom with Elizabeth Midleford - Kuroshitsuji
Tagged Under

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.