stranger things1Halo, halo! Czy są tu fani serialu „Stranger Things”? Jeśli tak, to mamy dla Was coś interesującego: recenzję komiksu „Stranger Things. Tom 1. Po drugiej stronie”! Seria komiksowa, którą otwiera wspomniany tytuł, ma zupełnie inne zadanie niż powtórzyć czytelnikom to, co znają już z produkcji Netflixa. Jakie? O tym przeczytacie w naszej recenzji, którą znajdziecie właśnie tutaj.

Odsłony: 456

24 marca 2020 roku zmarł Albert Uderzo. Był rysownikiem komiksów, najbardziej znanym z serii „Asteriks i Obeliks".

Odsłony: 1466

Riot Games oraz Marvel nawiązali współpracę, która zaowocuje serią komiksów ze świata „League of Legends”. Seria będzie kulminacją comiesięcznych powieści graficznych opartych na popularnej grze sieciowej.

Pierwszy komiks zatytułowany będzie „League of Legends: Ashe: Warmother” i skupi się na historii tytułowej Ashe – wojowniczki z lodowej krainy, która musi zmierzyć się z rolą lidera swojego ludu i sprostać fanatycznym oczekiwaniom matki. Pierwsza część komiksu pojawi się na platformach cyfrowych już 19 grudnia, jednak na pełną wersję musimy poczekać do maja 2019 roku.

Komiks współtworzyć będą debiutujący pisarz Odin Austin Shafer oraz artystka Nina Vakueva, autorka serii „Heavy Vinyl”, nominowana do The Russ Manning Most Promising Newcomer Award, czyli amerykańskiej nagrody wręczanej artystom pracującym nad komiksami.

 

League of Legends Ashe Warmother

Odsłony: 2085

Nawet jeśli nigdy o nim nie słyszałeś, na pewno go widziałeś. Tradycją w czasie oglądania każdego filmu, gry lub serialu Marvela stało się szukanie jego twarzy w tłumie aktorów grających w tych produkcjach. Stan Lee odszedł z tego świata, dożywając 95 lat.

Stan Lee, odznaczony Narodowym Medalem Sztuki, współtworzył wiele postaci z komiksowego uniwersum Marvela (między innymi Spider-Mana, Czarną Panterę, X-Men). Mówi się, że to właśnie dzięki niemu Marvel Comics osiągnęło tak wielki sukces. 

Odsłony: 1480

veiOdległy Jotunheim. To właśnie tam zmierza wyprawa dowodzona przez młode książątko, chronione i hołubione przez grupę wikińskich wojowników. Ale jak to zwykle bywa, ekspedycja nie przebiega zgodnie z planem. Jej punktem zwrotnym staje się wyłowienie z morza nieprzytomnej z wyczerpania dziewczyny... Początek historii, jakich wiele. Tylko czy na pewno? Jeśli interesuje Was mroczna skandynawska mitologia i jesteście ciekawi, co skrywa pierwszy tom komiksu „Vei”, przeczytajcie naszą recenzję, którą znajdziecie tutaj.

Odsłony: 1473

oblivionsongPuff! I jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki zniknęło z Filadelfii dwadzieścia tysięcy ludzi. W zamian ludzkość otrzymała mnóstwo dziwnych, nieprzyjaźnie nastawionych stworów. Co się tak właściwie stało? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne: istnieje inny wymiar, do którego zaginieni zostali przeniesieni. Nathan Cole potrafi się tam dostać. Co znajdzie na miejscu? Możecie sprawdzić, sięgając razem z nami po komiks „Oblivion Song. Pieśń Otchłani”! Jego recenzję znajdziecie tutaj.

Odsłony: 1726