Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Kurz po Pyrkonie już powoli opada, pora zatem poszukać kolejnych wydarzeń wartych odwiedzenia. Nieważne, czy jesteś tuż po maturach, czy właśnie powoli nadciąga piękny czas zwany sesją - zajrzyj do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego i sprawdź, gdzie jechać by zapomnieć. W tym tygodniu polecamy Sakurakon V, Dzień Darmowego Komiksu, Filozofikon 2 i Złoty Gryf.

 

Na początek Opole i piąta edycja konwentu Sakurakon, który w tym roku po raz pierwszy zajmie całe dwa dni. W związku z tym naturalnie liczyć możecie na większą ilość atrakcji. A co ciekawego przygotowali dla Was organizatorzy? Zacznijmy od paneli, które przybliżą Wam historię i kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie o literaturze, muzyce, szkolnictwie, a nawet o japońskim kinie grozy. Oczywiście nie zabraknie też pogadanek stricte związanych z mangą i anime, a dla tych bardziej obytych z tematem - 8 godzin wiedzówek. Do tego warsztaty, konkursy, turnieje i oczywiście konkurs cosplay. Ten ostatni pojawi się w dwóch odsłonach: tradycyjny z pulą nagród siegającą 600 zł i tzw. Evil Cosplay - czyli recykling w praktyce, w którym strój tworzycie jedynie z przedmiotów dostępnych na konwencie. Gdzie można spotkać takie atrakcje? Wystarczy, że 13 i 14 maja odwiedzicie opolski Młodzieżowy Dom Kultury, znajdujący się przy ul. Skautów Opolskich 10.

Sakurakon V

Wszystkim fanom komiksu polecamy w najbliższą sobotę Poznań, a konkretnie gmach Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38-40. Odbędzie się tam bowiem czwarta edycja Dnia Darmowego Komiksu, na którym...rozdane zostaną darmowe komiksy. To jednak nie wszystko, bo czymże byłoby wydarzenie traktujące o komiksach bez spotkań autorskich, sklepów z komiksami i wystaw? Dorzućmy do tego konkurs cosplay i games room, a otrzymamy naprawdę pokaźne święto fanów rysowanych historii. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Dzień Darmowego Komiksu

Z kolei w Krakowie najbliższa sobota i niedziela upłynie po znakiem drugiej edycji Filozofikonu, czyli nowatorskiego połączenia konwentu z konferencją naukową, w czasie której spojrzycie na współczesną popkulturę z nieco innej perspektywy. Filozofikon do doskonała okazja, by osoby na co dzień zajmujące się intelektualnymi poszukiwaniami, zarówno zwykli studenci, jak i osoby na wyższym szczeblu kariery naukowej, wdali się w interesującą dyskusję z fanami najpopularniejszych obecnie filmów, gier, książek i innych podobnych tworów. Wszyscy zainteresowani powyższym połączeniem powinni zajrzeć w ten weekend do krakowskiej Arteteki, mieszczącej się przy ul. Rajskiej 12. Pierwsza edycja przyciągnęła ponad 200 uczestników. Czy w tym roku uda się pobić ten wynik?

Filozofikon 2

Na koniec Białystok i jednodniowy konwent Złoty Gryf, na którym żaden fan fantastyki nie powinien się nudzić. A będzie to możliwe dzięki naprawdę sporej ilości atrakcji, które podzielone zostały na osiem bloków tematycznych: blok fantastyki, blok azjatycki, blok anglojęzyczny, blok naukowy, blok konkursowy, blok bitewny, blok planszowy, blok warsztatowy oraz blok konsolowy. Ponadto na koniec konwentu zorganizowany zostanie konkurs strojów “Ordo Gryficari”, w czasie którego będziecie mogli zobaczyć fantastyczne kreacje wzorowane na postaciach z gier, książek, filmów oraz unikalne przebrania bazujące jedynie na wyobraźni ich twórców. Na deser dorzućmy jeszcze pokazy walk szablą i bronią bezpieczną. Wszystko to już w najbliższą sobotę w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Staszica, przy ul. Sienkiewicza 57.

Złoty Gryf