Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Drugi weekend października ma dla nas dwie propozycje na spędzenie go. Podobno nie ma przypadków, są tylko znaki. Jednak ten należy chyba interpretować jako zaproszenie do bilokacji, bowiem żadnego z tych wydarzeń nie chciałoby się opuścić.


Pierwsze wydarzenie to PGA – Poznań Game Arena 2018, jak sama nazwa wskazuje, powiązane z grami. Na jego uczestników czeka nie tylko ponad 850 stanowisk do grania, liczne turnieje, w tym Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, World of Tanks oraz League of Legends, ale także spotkania z youtuberami, streamerami i blogerami z branży, pokazy technologii VR, AR i MR, ponad 150 cosplayerów oraz możliwość zakupu sprzętu i popularnych tytułów po okazyjnych cenach. Czekają na nas także Indie Games Arena – Strefa Niezależnych Twórców Gier oraz Retro Games Arena, gdzie będzie można spróbować swoich sił w starciu z dawno już wybrzmiałymi tytułami, nietracącymi jednak na popularności. Koszt udziału w tym wydarzeniu na zwykłych zasadach to 33 złote za sobotę i 25 za niedzielę. Ciekawą propozycją jest wzięcie udziału w dniu VIP – czyli piątku. Taka przyjemność kosztować nas będzie 120 złotych.

Logo wydarzenia esportowego Poznań Games Arena


Druga możliwość na spędzenie tego weekendu to lubelski festiwal fantastyki Falkon. Jako interdyscyplinarny festiwal fantastyki ma on do zaoferowania uczestnikom zgromadzonym na lubelskich targach nie tylko całą gamę prelekcji i paneli zorientowanych wokół tematu przewodniego, jakim jest Wschód Słowiańskich Mitów, ale także Gamesroom z kilkudziesięcioma dostępnymi tytułami mniej i bardziej znanych planszówek, strefę wystawców, pokaz fireshow, liczne warsztaty, sesje RPG i finał ogólnopolskiego konkursu Larpowe Laury na najlepszy LARP w tej części świata. Nie zabraknie także strefy Fantastycznych Inicjatyw, gdzie będzie można spotkać nie tylko organizatorów innych wydarzeń, ale także znanych i kochanych Gopników ze Slav Składu. Wstęp na całość imprezy kosztować będzie nas 60 złotych, zaś sama sobota to 40 złotych. Wejściówka na piątek to koszt 25 złotych, zaś za niedzielne wejście zapłacimy 20 monet jednozłotowych.

Logo konwentu fantastycznego Falkon