Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Dzisiaj w siedzibie studia Kyoto Animation doszło do podpalenia, w wyniku którego co najmniej 30 osób zostało poważnie rannych, 13 zginęło, a u kilkunastu stwierdzono zatrzymanie akcji serca. W całym budynku w momencie wybuchu pożaru znajdowało się około 70 osób.

Głównym podejrzanym jest 40-letni Japończyk, którego dane osobowe nie zostały jeszcze upublicznione. Mężczyzna rozlał wewnątrz budynku łatwopalną substancję, najprawdopodobniej benzynę. Aktualnie przebywa w areszcie. 

Studio Kyoto Animation zostało założone w 1981 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Na swoim koncie ma zarówno filmy pełnometrażowe (np. „Suzumiya Haruhi no shōshitsu”, „Koe no Katachi”), jak i serie („Violet Evergarden”, „Free!”, „Clannad”, „K-On!!”).

Źródło grafiki: sankei.com

Kyoto Animation

Tagged Under