W weekend 24-26 marca 2023 roku odbędzie się Krakowski Festiwal Komiksu! Wydarzenie organizuje Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, a będzie to już XII edycja!

Festiwal odbędzie się w siedzibie Fundacji Muzeum Komiksu przy ulicy Sarego 7 i w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 w Krakowie. Wstęp na wydarzenie jest darmowy!

KWK to największe tego typu wydarzenie w południowej części Polski. Adresowany jest do czytelników małych i dużych, a wybór komiksów sprawia, że każdy uczestnik znajdzie coś, co mu się spodoba! Na Festiwal przyjadą artyści komiksu z Polski i z zagranicy, z którymi możecie zobaczyć się na spotkaniach autorskich. W programie nie zabraknie prelekcji, warsztatów, wystaw i paneli dyskusyjnych. Cosplay będzie oczywiście nieodłączną częścią wydarzenia i nie można też zapomnieć o giełdzie wydawców, którzy na event przyjadą z premierowymi publikacjami!

Warto również zajrzeć na naszego Discorda, gdzie możecie umówić się na wspólne zwiedzanie konwentu i spotkać innych miłośników ilustracji. Do zobaczenia w Krakowie w ostatni weekend marca!

Baner Krakowski Festiwal Komiksu