12. edycja Fantasmagorii odbędzie się w dniach 15-17 lipca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki w Gnieźnie

W trakcie wydarzenia, poza standardowymi atrakcjami takimi jak konkurs cosplay, karaoke, LARP i RPG, uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia kilku wyjątkowych twórców.

Do Gniezna zawita Patryk Papercrafter ze swoją kolekcją papierowych modeli, liczącą 1100 postaci z serii „Pokemon”, „Digimon”, gier „Legend of Zelda”, „Genshin Impact” i wielu innych.

Gniezno odwiedzi także Project Stardust – inicjatywa Magdaleny Ithilnar Stawniak, artystki zafascynowanej fotografią figurkową. Na miejscu pojawi się wystawa jej zdjęć z udziałem dioram i figurek z „Gwiezdnych Wojen”.

Jeśli mało Wam „Gwiezdnych Wojen”, na ratunek przychodzą Polish Garrison 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base – polskie placówki międzynarodowych grup zrzeszających fanów serii i propagujących zainteresowanie „Gwiezdnymi Wojnami”. 

Do 3 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń na konkurs cosplay. Wszyscy chętni zawalczyć o sławę, chwałę i atrakcyjne nagrody mogą się zgłosić przez formularz.

Czym byłby konwent bez zaproszonych gości? Do Gniezna zawitają takie osobistości jak Witold Jabłoński – pisarz, autor cyklu „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, opowieści opartych na mitologii słowiańskiej („Popiel, syn popiołów" i „Wanda. Zaginiona legenda”), tłumacz fantastyki. Pojawi się również Agnieszka Hałas, redaktorka działu prozy zagranicznej w „Nowej Fantastyce”, autorka cyklu „Teatr węży”, powieści „Olga i osty”. Pisarka zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za powieść „Czerń nie zapomina”. Ostatnim z zapowiedzianych gości jest Maciej Głowacki, autor książek i zbiorów opowiadań fantastycznych, nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2020 za powieść „Pieśni Chołów”.

Akredytacja na wydarzenie jest darmowa i wymaga rejestracji przez formularz

Banner konwentu Fantasmagoria