Gracze, którzy poszukują aktualnych informacji dotyczących imprez organizowanych z myślą o nich i ich pasjach, mogą czuć się nieco rozczarowani. Wiele eventów zostało odwołanych lub przeniesionych na przyszły rok, jak na przykład Festiwal Fantastyki Pyrkon, który według zapowiedzi organizatorów odbędzie się dopiero w czerwcu 2022 roku. Wiadomości o grach online znajdują się także w rankingach kasyn, które zawierają również informacje o ofercie i bonusach. Na szczęście, mimo uciążliwej dla wszystkich sytuacji pandemicznej, wciąż w naszym kraju organizowane są imprezy gamingowe.

Już wkrótce, bo od 14 do 15 sierpnia 2021 roku organizator targów Pyrkon zaprasza fanów fantasy na imprezę Letni Targ. Przewidziano spotkania, konferencje i możliwość zakupu książek, gier, gadżetów i unikalnych wyrobów rękodzielniczych. Natomiast wraz z nadejściem jesieni w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, który jest doskonałym miejscem do spotkania z innymi miłośnikami i twórcami sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. Program festiwalu jest zbudowany z wielu elementów. Najważniejszym jest Strefa Komiksu, w której odbywają się spotkania z rysownikami i scenarzystami, wydawcami i znawcami tematyki komiksowej. Natomiast w strefie gier organizowane są turnieje online, nauka gier oraz dostajemy możliwość gry na planszówkach. Oprócz tego na terenie imprezy zaplanowano miejsca na wystawy komiksów zagranicznych i polskich, warsztaty edukacyjne z rysunku i pisania scenariuszy. Natomiast w strefie Star Wars odbywają się panele dyskusyjne i spotkania z ciekawymi gośćmi. Oprócz tego dostępne są również: Strefa Manga Corner i Cosplay, gdzie odbywa się konkurs na najlepiej przebraną postać ze świata komiksu, mangi, anime i gier.

W dniach 22–24 października 2021 roku w Poznaniu planowane są największe w Polsce i w tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które są skierowane nie tylko do osób związanych z branżą, ale także indywidualnych pasjonatów gier. Impreza odbywa się już od ponad 10 lat i cieszy wielką popularnością. Na tegorocznych targach będą miały miejsce premiery gier oraz sprzętu. Zaplanowano również turnieje e-sportowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych zawodników. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w takich turniejach jak: „Counter Strike: Global Offensive”, „League of Legends” i FIFA. Odwiedzający mogą także skorzystać z darmowej areny z grami. Oznacza to, że przez 3 dni do ich dyspozycji oddane będą nowoczesne gry w technologii VR i MR. Na terenie obiektów targowych udostępnionych będzie ponad 1600 stanowisk do grania. W imprezie wezmą udział także popularni streamerzy i blogerzy gamingowi nie tylko z Polski, ale także z całego świata.