Wiedźmin 3 powraca i to w nieco odnowionej formie. Na rozpoczętym niedawno internetowym konwencie WitcherCon, CD Projekt zapowiedział właśnie Wiedźmina 3 na konsole najnowszej generacji Xbox Series X. Na nowych konsolach zagramy także w grę karcianą Gwent. Ta prosta, ale fenomenalna gra karciana CCG (Collectible Card Game) ze świata Wiedźmina cieszy się tak dużą popularnością, że niektórzy gracze żartują, że to Wiedźmin jest dodatkiem do Gwenta, a nie na odwrót. Gwent jest dostępny całkowicie w Internecie i możemy zmierzyć się w nim z graczami z całego świata, zupełnie jak w przypadku Kasyn Online. Kasyna internetowe mają mnóstwo podobieństw do Gwenta – można w nich świetnie się zabawić, a niektóre oferują nawet gry karciane z krupierem na żywo. Co więcej, tak i jak i w przypadku Gwenta, w kasynach online nie trzeba koniecznie grać na prawdziwą kasę, bo można zabawić się w trybie demo. Odważni mogą za to zagrać na automatach online o prawdziwe wygrane.

Jednocześnie, wersja gry na nowe konsole zostanie wzbogacona o jeszcze lepszą grafikę. Do Wiedźmina 3 mają jeszcze zostać dodane dodatkowe przedmioty, zainspirowane serialem The Witcher produkcji Netflixa. Na razie nie zapowiedziano aktualizacji dla Playstation 5, jednak znając CD Projekt, możemy się spodziewać także i niej. Wśród innych ciekawych paneli, jakie można było obejrzeć w ramach wiedźmińskiego konwentu, znajdowały się między innymi „Wewnątrz Kaer Morhen”, czy „Zabójca Potworów: Poznaj życie wiedźmina”. Odbył się nawet quiz wiedźmińskiej wiedzy, nazwany przekornie Geralt of T-Rivia. Wśród panelistów znajdowali się zarówno twórcy gier, ale także artyści stojący za graficzną stroną Wiedźmina, a nawet producenci serialu, którzy również odpowiadali na pytania internautów. Ci ostatni powiedzieli nieco więcej o nadchodzącym filmie animowanym Wiedźmin: Zmora Wilka, dostępnym wkrótce na Netflixie. Jego głównym bohaterem ma być weteran z Kaer Morhen – twierdzy Wiedźminów, Vesemir.

Małym rozczarowaniem jest brak informacji o nowej części Wiedźmina, o której krążą już plotki. CD Projekt koncentruje się bowiem na razie na Cyberpunku 2077, wprowadzając kolejne aktualizacje i pracując nad nowym dodatkiem. Podczas konwentu użytkownicy GOG, platformy gamingowej CD Projektu mogli nawet otrzymać upominki, takie jak ebooki, dostęp do koncertu Video Game Show Wiedźmin 3: Dziki Gon, a nawet 4 limitowane karty do wspomnianego już tutaj Gwinta. Do odebrania za darmo była też cyfrowa kopia pierwszej części Wiedźmina, od którego zaczęła się ta kultowa seria. Panele WitcherCon odbyły się 9. i 10. lipca, a jeśli nie oglądaliście ich na żywo, to żadna strata. Retransmisję można bowiem oglądać Youtube oraz Twitch.