Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Najbardziej znana polska fabularna gra akcji z otwartym światem Wiedźmin, której pierwsza część została wydana w 2007 roku, jest znana chyba wszystkim graczom na świecie. Producenci tego przebojowego tytułu, by zaspokoić gusta bardzo szerokiego grona konsumentów, włączyli do gry także dodatki specjalne w postaci minigier. To powszechnie stosowany zabieg, który ma pozwolić mniej zainteresowanym lub zmęczonych głównym wątkiem graczom, na chwilę odpoczynku i oderwania się od zmagań głównego bohatera. Dlatego bohater tej gry Geralt bierze udział w trzech minigrach. Pierwszą jest walka na pięści, drugą kościany poker, podobny do tego, który jest oferowany przez wypłacalne kasyna dostępne w sieci. Trzecią minigrą są pijackie pojedynki, gdyż zgodnie z legendą wiedźmini byli powszechnie znani z tego, iż nie wylewali za kołnierz. Jeśli Geralt wypije więcej alkoholu od przeciwników, wówczas może liczyć na dostęp do unikalnych sekretów, a nawet na nagrodę pieniężną.

By wziąć udział w walce na pięści, wymagana jest wpłata wejściówki, a czasami także konieczność założenia się o coś z przeciwnikiem. Krwawe walki rozgrywane są w karczmach, a możliwości techniczne rywali rozpoznaje się dzięki żółtemu paskowi, który pojawia się u jego stóp i świadczy o posiadanym stanie energii. Wśród istniejących opcji walki do wyboru graczy jest nie tylko zwiększenie siły uderzenia, ale także możliwość wykonania uniku. Pojedynek kończy się z chwilą upadku przeciwnika na deski i ogłaszany jest nokaut, jak w prawdziwych sportach walki walki. Jeśli gracz zwycięża, otrzymuje nagrodę. W przypadku przegranej musi wypłacić należne oreny temerskie, które są obowiązującą jednostką płatniczą w Temerii i krajach od niej zależnych. Najtrudniejszym zawodnikiem, z którym przyjdzie się zmierzyć wszystkim graczom Wiedźmina, jest podstarzały mistrz walki na pięści uważany powszechnie za najlepszego zawodnika na świecie.

Największą rozrywką wszystkich, a w szczególności żołnierzy zamieszkujących Temerię, jest kościany poker. Aby rozpocząć tę minigrę, wystarczy posiadać pudełko z kośćmi, które można w bardzo łatwy sposób zdobyć. Zasady gry są bardzo proste i podobne do tych znanych z tradycyjnego pokera. Także tutaj w pierwszej kolejności trzeba ustalić stawkę i rzucić kośćmi. W każdym etapie gry można podbijać stawkę, aż do chwili, gdy któryś z graczy nie jest w stanie wyrównać stawki przeciwnika lub gdy wszystkie stawki są wyrównane. Gdy zawodnicy kończą rzuty kośćmi, wówczas system porównuje ich wartości. Najniższa z nich to para, czyli dwie kości o tej samej licznie oczek. Trójka i para tworzą tzw. full, cztery kości o tej samej liczbie oczek to kareta, a najwyższa wartość to poker, czyli pięć kości o tej samej liczbie oczek. Oczywiście rundę wykrywa ten, który uzyskał najwyższą wartość punktów, a całą grę, gdy jeden z uczestników odnosi zwycięstwo w dwóch rundach. Nagroda jest uzależniona od wysokości postawionych stawek. Studio CD Projekt Red na przełomie lat 2019 i 2020 roku wydało Wiedźmińską Grę Karcianą Gwint, która jest oparta na modelu free-to-play i w całości wzorowana na minigrze właśnie w kościanego pokera. Od chwili premiery producent wydał już siedem rozszerzeń, między innymi: Novigrad, Kupcy Ofiru i Cena Władzy. W 2019 roku Gwint otrzymał nominację do nagrody najbardziej obiecującej gry e-sportowej podczas Festiwalu SXSW odbywającego się w Austin w Teksasie.

Artykuł sponsorowany

Tagged Under