Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

W nocy drugiego czerwca w wieku 72 lat zmarł Maciej Parowski – redaktor, a później redaktor naczelny „Fantastyki”, „Nowej Fantastyki” i „Czasu Fantastyki”, autor esejów, wywiadów i recenzji (częściowo zebranych w trzech tomach „Małp Pana Boga”) oraz dwóch książek – „Burza. Ucieczka z Warszawy ‘40” i „Twarzą ku ziemi”. Współpracował z Bogusławem Plochem i Andrzejem Sapkowskim przy komiksie „Wiedźmin”, a z Bogusławem Plochem i Jackiem Rodkiem stworzył „Funky Koval”.

Popularyzował fantastykę i science fiction, za co w 2007 roku, z okazji 25-lecia „Fantastyki”, uhonorowany został przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego srebrnym medalem Gloria Artis. Rok wcześniej na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi otrzymał Nagrodę im. Papcia Chmiela za wybitne zasługi dla polskiego komiksu.

maciej parowski

Tagged Under