Filozofikon 3.0+1.0 PhilosophyCon

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Filozofikon 3.0+1.0 PhilosophyCon. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Filozofikon 3.0+1.0 PhilosophyCon - Konwenty Południowe
Inne
Kategoria
14.09.2019 - 15.09.2019
Data
poniżej 500poniżej 500
Przewidywana liczba uczestników
Kraków, ul. Grunwaldzka 5 (Młodzieżowy Dom Kultury)
Adres
Bilety:

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Opis:

Platon w swojej jaskini, wszystko w porządku z filozofią.

Ekipa „Filozofikonu”, Fundacja Optimum Pareto oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zapraszają na wydarzenie poświęcone popkulturze spotkanie o nowatorskiej formie, łączącej konferencję naukową z konwentem.

Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie Adeptek i Adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z Fanami i Fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Dzięki dotychczasowym edycjom „Filozofikonu” każdego roku ok. 200 Istot dowiaduje się więcej o takich fascynujących zagadnieniach jak retoryka gier wideo, bioetyczny aspekt ulepszeń rodem z „Deus Exa” czy ontologiczne wątki znanych mang i anime. Druga i trzecia odsłona cyklu uzyskały rangę międzynarodowej konferencji naukowej, a także zaoferowały jeszcze więcej typowo konwentowej rozrywki.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10