Fantazjada 2020 Stadtrecht (odwołany)

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Fantazjada 2020 Stadtrecht. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Fantazjada 2020 Stadtrecht - Konwenty Południowe
LARP i RPG
Kategoria
11.06.2020 - 14.06.2020
Data
poniżej 500poniżej 500
Przewidywana liczba uczestników
Byczyna, Biskupice 58 (Gród Rycerski)
Adres
Bilety:

Powyżej 15 roku życia - 300 zł
Poniżej 15 roku życia - 150 zł

Opis:

Fantazjada jest larpem przygotowywanym przez praktycznie cały rok zarówno przez organizatorów jak i uczestników. Pod względem organizacyjnym charakteryzuje się prostotą mechaniki, starannością doboru lokacji i systemem akredytacyjnym, dzięki któremu gracze z wyprzedzeniem mają dostęp do swoich rozbudowanych o zdjęcia współgraczy odpraw online. Jest imprezą, która potrafi wywołać skrajne emocje, która daje możliwość nawiązania trwałych relacji, która z jednej strony cieszy, a z drugiej potrafi wycisnąć łzy. Jest grą, która uczy i wychowuje młodych uczestników, a doświadczonym rozwija skrzydła, by mogli wspólnie kreować wydarzenia, która zostaną zapisane na łamach historii Znanego Świata.

Fantazjada należy do larpów osadzonych w przygotowanym na potrzeby gry rozbudowanym świecie fantasy. Wykazuje cechy ciągłości fabuły pomiędzy edycjami i konsekwentnie buduje historię, mogących mieć wpływ na kolejne edycje gry, jeżeli wydarzenia rozegrane na imprezie okażą się istotne dla dziejów kraju, świata czy choćby dzielnicy. Akcja Fantazjady rozgrywa się w autorskim świecie stworzonym w oparciu o klasyczne fantasy rodem z powieści Tolkiena czy Sapkowskiego. Realia nawiązują do średniowiecza, w całej jego długiej historii, z większą lub mniejszą (zależnie od edycji) domieszką magii i fantastycznych istot (elfy, krasnoludy, demony itp.). Świat Fantazjady korzysta również z elementów historycznych nierzadko posługując się stereotypami i nie stroni od niepoprawnych politycznie nawiązań. Grą rządzi spisana i usystematyzowana mechanika, która pozwala na realizację larpa, podczas którego może bawić się przez kilka dni z satysfakcją nawet do 300 osób, w zależności od ilościowych założeń edycji. Staramy się tworzyć (i ograniczać) mechanikę Fantazjady tak by była możliwie prosta i nie przeszkadzała w grze.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10