Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Fantazjada 2020 Stadtrecht (odwołany)

Fantazjada 2020 Stadtrecht - Konwenty Południowe
Data:
11.06.2020 - 14.06.2020
Adres:
Byczyna, Biskupice 58 (Gród Rycerski)
Kategoria:
LARP
Linki:
Dodaj do:

Cena:

Powyżej 15 roku życia - 300 zł
Poniżej 15 roku życia - 150 zł

Przewidywana liczba uczestników:
poniżej 200
Ocena:
0/10
Opis:

Fantazjada jest larpem przygotowywanym przez praktycznie cały rok zarówno przez organizatorów jak i uczestników. Pod względem organizacyjnym charakteryzuje się prostotą mechaniki, starannością doboru lokacji i systemem akredytacyjnym, dzięki któremu gracze z wyprzedzeniem mają dostęp do swoich rozbudowanych o zdjęcia współgraczy odpraw online. Jest imprezą, która potrafi wywołać skrajne emocje, która daje możliwość nawiązania trwałych relacji, która z jednej strony cieszy, a z drugiej potrafi wycisnąć łzy. Jest grą, która uczy i wychowuje młodych uczestników, a doświadczonym rozwija skrzydła, by mogli wspólnie kreować wydarzenia, która zostaną zapisane na łamach historii Znanego Świata.

Fantazjada należy do larpów osadzonych w przygotowanym na potrzeby gry rozbudowanym świecie fantasy. Wykazuje cechy ciągłości fabuły pomiędzy edycjami i konsekwentnie buduje historię, mogących mieć wpływ na kolejne edycje gry, jeżeli wydarzenia rozegrane na imprezie okażą się istotne dla dziejów kraju, świata czy choćby dzielnicy. Akcja Fantazjady rozgrywa się w autorskim świecie stworzonym w oparciu o klasyczne fantasy rodem z powieści Tolkiena czy Sapkowskiego. Realia nawiązują do średniowiecza, w całej jego długiej historii, z większą lub mniejszą (zależnie od edycji) domieszką magii i fantastycznych istot (elfy, krasnoludy, demony itp.). Świat Fantazjady korzysta również z elementów historycznych nierzadko posługując się stereotypami i nie stroni od niepoprawnych politycznie nawiązań. Grą rządzi spisana i usystematyzowana mechanika, która pozwala na realizację larpa, podczas którego może bawić się przez kilka dni z satysfakcją nawet do 300 osób, w zależności od ilościowych założeń edycji. Staramy się tworzyć (i ograniczać) mechanikę Fantazjady tak by była możliwie prosta i nie przeszkadzała w grze.

Na tym wydarzeniu spotkasz: