PhilosophyCon: The Fifth Voyage • Filozofikon. Podróż piąta

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem PhilosophyCon: The Fifth Voyage • Filozofikon. Podróż piąta. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

PhilosophyCon: The Fifth Voyage • Filozofikon. Podróż piąta - Konwenty Południowe
Inne
Kategoria
12.09.2020 - 13.09.2020
Data
poniżej 500poniżej 500
Przewidywana liczba uczestników
Internet
Adres
Opis:

Filozofikon. Podróż piąta – poświęcone popkulturze spotkanie o nowatorskiej formie, łączącej międzynarodową konferencję naukową z konwentem fanowskim.
Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.
Dzięki dotychczasowym edycjom „Filozofikonu” każdego roku ok. 200 Istot dowiaduje się więcej o takich fascynujących zagadnieniach jak retoryka gier wideo, bioetyczny aspekt ulepszeń rodem z „Deus Exa” czy ontologiczne wątki znanych mang i anime. Tegoroczna, piąta odsłona cyklu wpisuje się w obchody 99. rocznicy urodzin Stanisława Lema, toteż szczególnie zapraszamy do zgłaszania atrakcji związanych z twórczością tego pisarza-futurologa, choć nie ograniczamy się tematycznie.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10