PHILOSOPHYCON 77: ABORTED CARBON Katowice

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem PHILOSOPHYCON 77: ABORTED CARBON Katowice. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

PHILOSOPHYCON 77: ABORTED CARBON Katowice - Konwenty Południowe
Inne
Kategoria
03.12.2021
Data
poniżej 500poniżej 500
Przewidywana liczba uczestników
Katowice, Bankowa 12
Adres
Bilety:

Bezpłatne

Opis:

"Najtrwalszymi zasadami wszechświata są przypadek i błąd”
(Frank Herbert, „Diuna”)

Z “KSIĘGI O FILOZOFIKU”, PIÓRA ISTOT FILOZOFIKON ORGANIZUJĄCYCH:
Ludzi, których trudy wynoszą ponad idee w królestwo „tworzywa rzeczywistości”, ekologów krain bezwodnych czy też twórców i twórczynie przyczynków futurologicznych – wszystkich Was, Istoty, w pokorze i z podziwem dla Waszej pracy, zapraszamy na FILOZOFIKON 77: ABORTED CARBON – poświęcone popkulturze spotkanie o nowatorskiej formie, łączącej międzynarodową konferencję naukową z konwentem fanowskim. Wydarzenie odbędzie się **3–5 grudnia 2021 roku** w formie hybrydowej (częściowo stacjonarnej, częściowo zdalnej) – w które ogłosimy niebawem, a także w Internecie poprzez aplikację Zoom oraz streaming na Facebooku i YouTubie.

Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.
Dzięki dotychczasowym edycjom „Filozofikonu” każdego roku ok. 600 Istot dowiaduje się więcej o takich fascynujących zagadnieniach jak retoryka gier wideo, bioetyczny aspekt ulepszeń rodem z „Deus Exa” czy ontologiczne wątki znanych mang i anime. Tegoroczna, siódma odsłona cyklu oscyluje wokół wątków cyberpunkowych, sci-fi i ekoetycznych – choć nie ograniczamy się tematycznie!

O tym, co odkryjemy i przeżyjemy na FILOZOFIKONIE 77: ABORTED CARBON, ponownie zdecydujecie razem z nami – nabór prelekcji, gier, warsztatów, konkursów i innych znajdziecie już wkrótce w przypiętym poście.

Zapraszamy do śledzenia zarówno tego serwisu, jak i fanpage’a Filozofikon • PhilosophyCon. Stopniowo pojawiać się będą zapowiedzi wystąpień gości(ń) specjalnych oraz informacje o patronujących imprezie i wszelkich dodatkowych rozrywkach.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10