Polcon 2014

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Polcon 2014. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Polcon 2014 - Konwenty Południowe
To wydarzenie się już odbyło, sprawdź nasze relacje:
Fantastyka
Kategoria
04.09.2014 - 07.09.2014
Data
brak danychbrak danych
Przewidywana liczba uczestników
Bielsko-Biała, ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12 (Wyższa Szkoła Administracji)
Adres
Opis:

Konwent Polcon jest jedną z najstarszych w kraju imprez tego typu. Jego początki sięgają 1985 roku co sprawia, że jest to już legendarne wydarzenia. Jednak ostatnimi czasy chyba wychodzi zmęczenie materiału. Mam nadzieję, że się mylę ;-). Oczywiście zamieszczam też wyciąg ze strony:
"Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon to nazwa zarezerwowana dla jednego spotkania fantastów w roku. Pierwsza tego typu ogólnodostępna impreza odbyła się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem, a organizatorem był poznański klub Orbita. W tamtym czasie kluby wspólnie ułożyły regulamin Polconu, jako dorocznego święta klubów i miłośników fantastyki. Konwent ten zawsze był wyznacznikiem współpracy między klubami w całej Polsce, gdyż mimo że główny ciężar organizacji spotkania spoczywa na jednym klubie, to przy programie i oprawie imprezy pomagają inne kluby.
Program tego najważniejszego z polskich konwentów jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocja książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji. Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, jest oczywiście wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jeśli tylko to możliwe, organizatorzy konwentu zapraszają też znanych pisarzy zagranicznych. Oprawę Polconu stanowi informator konwentowy, zawierający program spotkania oraz liczne informacje o zaproszonych gościach, prezentowanych filmach czy nawet krótkie formy literackie.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10
Użytkownicy, którzy dodali wydarzenie do My Convention List: 1 (Gerard „Alchelor” Vetinari)