FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód - Konwenty Południowe
Fantastyka
Kategoria
03.06.2022 - 11.06.2022
Data
poniżej 500poniżej 500
Przewidywana liczba uczestników
Sosnowiec, ul. Kościelna 11 (Mediateka)
Adres
Bilety:

Darmowy

Opis:

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy - literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zaczynamy już 3 czerwca 2022!

Co, konkretnie, będzie się działo w czasie wydarzenia?

Uczestnicy będą mieli m.in. okazję posłuchać rozmowy z pisarzem Pawłem Majką - o jego twórczości i o tym, w jaki sposób umieścił Polskę na mapie uniwersum Metro 2033. Będą mogli także obejrzeć pokazową sesję RPG, w czasie której będą mieli realny wpływ na wydarzenia na scenie. Natomiast Zespół Gaijin Blues będzie w czasie swojego występu zacierał muzyczne granice między Wschodem a Zachodem. Na spytki wzięty zostanie również Krzysztof "Prosiak" Owedyk, który opowie o swojej komiksowej twórczości. Dla głodnych wiedzy przygotowano dwie prelekcje - jedną o tym, jak Japończycy adaptują kulturę zachodnią na swój użytek, a drugą o różnicach między sztuką graficzną Wschodu i Zachodu, lub konkretniej, między mangą a komiksem europejskim. Możliwość przeniesienia się w prawdziwie fantastyczne krainy zapewni użytkownikom strefa VR (wirtualnej rzeczywistości), oraz dwa seanse filmowe, w czasie których dorośli zostaną zaproszeni na pewną bardzo piaszczystą planetę, a dzieci wraz z dzielną wojowniczką wyruszą na poszukiwanie ostatniego przedstawiciela mitycznego gatunku. Na specjalną uwagę zasługuje też planszowisko, czyli kilka godzin z dobrymi grami planszowymi, w otoczeniu fanów gotowych wyjaśnić zawiłości zasad i pomóc w wyborze odpowiedniej gry. Dla osób z kreatywnym zacięciem przygotowano dwa konkursy. Dla starszych - konkurs literacki, którego motywem przewodnim jest łączenie kultur Wschodu i Zachodu. Dla młodszych – konkurs plastyczny na ilustracje do smoczej encyklopedii (mini wystawa prac prezentowana będzie w Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki).

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
7/10
Użytkownicy, którzy dodali wydarzenie do My Convention List: 1 (Mackojewski)