Festiwal Japoński na Uniwersytecie SWPS

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Festiwal Japoński na Uniwersytecie SWPS. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Festiwal Japoński na Uniwersytecie SWPS - Konwenty Południowe
Manga & Anime
Kategoria
25.06.2022
Data
500-1000500-1000
Przewidywana liczba uczestników
Warszawa, ul. Chodakowska 19/31 (Uniwersytet SWPS)
Adres
Bilety:

Darmowy

Opis:

Spotkanie pasjonatów i popularyzatorów wiedzy o Japonii
Historia zajęć dotyczących Azji Wschodniej na Uniwersytecie SWPS sięga roku 1998. Od wielu lat nasi wykładowcy, wśród których są nie tylko naukowcy, lecz także dyplomaci i przedstawiciele świata biznesu, dzielą się wiedzą o tym regionie i zarażają swoją pasją kolejnych studentów.

Festiwal Japoński organizują wspólnie: Wydział Nauk Humanistycznych w Warszawie Uniwersytetu SWPS, na którym od 2018 r. funkcjonuje Zakład Studiów Azjatyckich (dawniej Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej) oraz Studenckie Koło Naukowe Studiów Azjatyckich.

W programie wydarzenia znalazły się prelekcje poświęcone historii relacji polsko-japońskich oraz roli, jaką w japońskim społeczeństwie odgrywają najnowsze technologie. Fascynującą kulturę tego kraju przybliżą muzycy, tancerze oraz tłumacz mangi i anime. Chętni uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w sztuce origami, własnoręcznie skomponować lunch w stylu japońskim i sprawdzić swoją umiejętność posługiwania się pałeczkami.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10