Retro Gaming w Podwórku ART

Czy jesteś już na naszym konwentowym serwerze Discord? To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem na Retro Gaming w Podwórku ART. Dołącz i buduj z nami społeczność konwentową!🐄
konwenty-poludniowe.pl/dc

Retro Gaming w Podwórku ART - Konwenty Południowe
Kategoria:
Gry/E-Sport
Data:
20.08.2022 - 20.08.2022
Adres:
Gdynia, ul. Św. Piotra 2 (Podwórko.art)
Przewidywana liczba uczestników:
poniżej 200
Bilety:

wstęp normalny: 10 zł

Dla dzieci do 14 lat: wstęp wolny (tylko z opiekunem)

Opis:

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poczuć nieco atmosfery końcówki XX wieku oraz zainteresowanych doświadczeniami związanymi z grami wideo, na szczególne wydarzenie.

RetroGaming to szeroko pojawiające się zjawisko we współczesnej pop-kulturze. Kolorowe lata '80 oraz '90 na świecie sprzyjały rozkwitowi branży gier wideo, doprowadzając do narodzin nowych, wyspecjalizowanych sprzętów do multimedialnej, interaktywnej rozrywki. Zarówno do domowego zacisza, jak również do salonów gier napływały coraz to nowsze rozwiązania wykorzystujące ostatnie zdobycze ówczesnej technologii.

Pragnęlibyśmy przybliżyć nieco kulturę RetroGamingu poprzez prezentację oryginalnych konsol i komputerów z lat minionych, automatów ARCADE wprost z salonów gier, kartridży, kaset, wspominków i wiele innych materiałów archiwalnych, gadżetów, akcesoriów, prasy branżowej z minionych dekad. Całość dopełni muzyczny klimat lat '80/'90 w klubowym wydaniu.

Zapraszamy wszystkich gotowych na nostalgiczną podróż w czasie, aby zapoznać się z prawdziwą historią branży gier wideo. Na odwiedzających czekają turnieje oraz wyzwania z nagrodami na retro sprzętach, do zgarnięcia masa gadżetów związanych z RetroGamingiem.

Linki:
Dodaj do:

Ocena:
0/10