Beton 2022

Dołącz do naszego serwera społeczności konwentowej na Discordzie! To dzięki niemu możesz umówić się na wspólny dojazd, znaleźć inne osoby wybierające się oraz po prostu zainteresowane wydarzeniem Beton 2022. Buduj z nami społeczność konwentową, bo naprawdę warto!

Beton 2022 - Konwenty Południowe
Mieszane
Kategoria
19.11.2022 - 20.11.2022
Data
500-1000500-1000
Przewidywana liczba uczestników
Szczecin, Racławicka 10 (Klub Delta)
Adres
Bilety:

Darmowe.

Opis:

W listopadzie szykuje się niezły BETON! A dokładniej Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2022. Przewidziano mnóstwo atrakcji, a co najważniejsze — wstęp na nie jest darmowy. Główny trzon imprezy odbędzie się 19 i 20 listopada w klubie DELTA. Ale to nie jedyne wydarzenia przewidziane przez organizatorów.

Preludium do wydarzenia będzie wernisaż wystawy POP PRL Arnolda Wolińskiego w klubie DELTA w środowy wieczór.

Już 17 listopada, w czwartek, planowana jest konferencja metodyczna dla nauczycieli „Komiks w edukacji humanistycznej”. Wydarzenie odbędzie się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień później, w piątek 18 listopada w szczecińskich ProMediach gościć będzie „Zwierz popkulturalny”, czyli Katarzyna Czajka-Kominarczyk, blogerka, dziennikarka i autorka książek poświęconych kulturze popularnej.

Tego samego dnia wieczorem odbędzie się oficjalne otwarcie BETONU w kinie Helios Outlet, poprzedzone prelekcją o kinie superbohaterskim. Na tajne hasło „BETON” będzie możliwy zakup wejściówek na wybrane seanse po niższych cenach.

A co czeka nas w Delcie? Filia domu kultury przy ul. Racławickiej w Dąbiu kusi licznymi atrakcjami. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie trwała giełda komiksów i popkultury, na której obecni będą profesjonalni wydawcy książek i komiksów, kolekcjonerzy-amatorzy, selfpublisherzy i rękodzielnicy.

Ponadto odbędzie się szereg prelekcji skierowanych do fanów kultury popularnej, a także spotkań z twórcami komiksów i książek. Towarzyszyć im będą warsztaty — m.in. japońskiej kaligrafii, tworzenia komiksów czy pisania opowiadań.

Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach, dla nich przewidziano kilka osobnych warsztatów, a także animacje ze Spider-manem z Ligi Superbohaterów.

I tych najmłodszych i tych trochę starszych powinien zainteresować Retro Gaming Rooom z grami w stylu retro.

Nie zabraknie też spotkań autorskich i strefy autografów. Całość ubarwi pokaz cosplay.

Stay tuned.

Linki:
Dodaj do:
Ocena:
0/10
Użytkownicy, którzy dodali wydarzenie do My Convention List: 1 (Adam)